Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Школа батьківства «Сімейна скарбничка»’

postheadericon

22 березня 2018 року в закладі відбулося засідання клубу «Сімейна скарбничка». Тема заходу: «Щаслива дитина – благополучна родина», мета якого ознайомити присутніх батьків з поняттям «прийняття» дитини, особливостями батьків, які приймають і не приймають дитину, формувати навички аналізу причин поведінки дитини з огляду на її позицію; прищеплювати повагу до прав дитини як маленького громадянина.

 

img_20180322_161015img_20180322_160215 img_20180322_161102

 

Читати далі »

postheadericon

postheadericon Про хлопчиків та дівчаток

postheadericon

30.11.2017 на базі закладу відбулося засідання батьківського клубу «Сімейна скарбничка» під керівництвом практичного психолога Богульської І.М. Засідання було проведено у вигляді інтерактивного спілкування на тему «Особливості гендерного виховання дошкільників або такі різні хлопчики та дівчатка». Учасники засідання мали можливість усвідомити важливість гендерної ідентифікації , неповторності, унікальності своєї дитини, поділилися досвідом родинного виховання.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

postheadericon Асоціації батьків із словом “ВИХОВАТЕЛЬ”

postheadericon Сім’я очима дитини

Традиційно головниobschayaм інститутом виховання є сім’я. Те, що дитина в дитячі роки набуває в сім’ї, вона зберігає протягом всього подальшого життя. Важливість сім’ї як інституту виховання обумовлена тим, що в ній дитина знаходиться протягом значної частини свого життя, і по тривалості своєї дії на особистість жоден з інститутів виховання не може порівнятися з сім’єю. У ній закладаються основи особиcтості дитини, і до вступу в школу вона вже більш ніж наполовину сформувалася як особистість.
Сім’я може виступати як позитивний, так і негативний чинник виховання. Позитивна дія на особистість дитини полягає в тому, що ніхто, окрім найближчих для неї людей – матері, батька, бабусі, дідуся, брата, сестри, не ставиться до дитини краще, не любить її так і не піклується стільки про неї. І разом з тим ніякий інший соціальний інститут не може потенційно нанести стільки шкоди у вихованні дітей, скільки може зробити сім’я.
Сім’я – це особливого роду колектив, що відіграє у вихованні основну, довготривалу і найважливішу роль. У тривожних матерів часто зростають тривожні діти; честолюбиві батьки нерідко так пригнічують своїх дітей, що це призводить до появи у них комплексу неповноцінності; нестриманий батько, що виходить з себе з найменшого приводу, нерідко, сам того не відаючи, формує подібний же тип поведінки у своїх дітей .
У звязку з особливою виховною роллю сім’ї виникає питання про те, як зробити так, щоб максимізувати позитивні і звести до мінімуму негативні впливи сім’ї на виховання дитини. Для цього необхідно точно визначити внутрішньосімейні соціально-психологічні чинники, що мають виховне значення.
Головне у вихованні маленької людини – досягнення душевного єднання, етичний зв’язок батьків з дитиною. Батькам у жодному випадку не варто пускати процес виховання на самоплив і в більш старшому віці, залишати дитину, що подорослішала, наодинці з самим собою. Читати далі »

postheadericon План роботи клубу для батьків “Сімейна скарбничка” 2015-2016 н.р.

1. Треніннгове заняття “Вихователі й батьки – мистецтво спілкування”.

2. Тренінг “Готовність дитини до навчання в школі”.

3. Тренінг “Стежиною батьківської мудрості”

postheadericon Морально – духовний розвиток в сімейному вихованні

Ми сім’я  Коваленко. З пелюшок ми намагаємося навчити нашу донечку Евеліну усім правилам життя, привити їй кращі риси характеру, виховати її гарною людиною, показуючи усе на власному прикладі. Ми сподіваємося, що з часом вона засвоїть більшість моральних якостей, а саме:

  1. Навчиться розуміти, співчувати і допомагати дорослим, дітям та людям похилого віку. Наша донечка часто допомагає прабабусі,подає їй воду та речі, розчісує,співає та розповідає вірші; доглядає за двоюрідною сестричкою, розказує їй казки та ділиться з нею іграшками.
  2. Навчиться, що потрібно допомагати один одному у виконанні побутової роботи, робити послуги як дорослим, так і братам та сестрам, старанно й охоче виконувати всі прохання близьких людей. І  звісно поважати результат праці всіх членів сім’ї.
  3. Обов’язково треба привити дитині любов до чистоти та дотримання  правил гігієни. Тому ми навчили  Евеліну вмиватися вранці і увечері, чистити зуби, мити руки перед вживанням їжі, після прогулянок та після гри з тваринами…Пояснили правила поведінки за столом. У щоденне життя донечки ми внесли правило бережливого користування  одягом, іграшками, книгами, іншими речами.
  4. Невід’ємною часткою нашого виховання є заняття спортом, які включають в себе ранкові вправи та улюблені рухливі спортивні ігри. Вони допомагають привити дитині такі риси характеру як витривалість, стійкість та завзятість.
  5. Велику увагу ми приділяємо  навчанню дитини. Вивчаємо абетку, цифри, кольори, форми та інші необхідні для розвитку знання,які у майбутньому їй неодмінно знадобляться.
  6. Для гарного виховання моральних якостей дитини необхідно збагачувати її культурно. Тобто відвідувати музеї, зоопарки, дельфінарії, виставки, ярмарки. Де на наглядному прикладі  розповідати і пояснювати дитині про навколишній світ. Також з дитинства прививати любов до мистецтва( музики, танців, малювання…). Евеліна дуже любить співати, танцювати, розповідати вірші .
  7. Людина не може морально розвиватися, якщо не поважає свої традиції, країну. Тому ми прививаємо Евеліні любов до Батьківщини і людей, які її оточують. Читаємо українські казки, розповідаємо вірші, прислів’я, приказки. Ще намагаємося подорожуючі показувати наші українські міста, з їхніми традиціями, пам’ятками культури та архітектури, обрядами. Паралельно ми вивчаємо культуру і інших країн, бо вважаємо, що дитина повинна бути всесторонньо розвинена.
  8. Ще однією моральною якість є – любов до природи. З малих літ ми навчаємо шанувати, оберігати і цінити природу, яка нас оточує. Не ламати дерева, не засмічувати річки, водойми та береги, берегти ліси, не смітити коли відпочиваєш;не вбивати комах та піклуватись про тварин та птахів. Наша донечка допомагала висаджувати дерева, квіти, поливала городину та квітник. Вона знає золоте правило: « Як ми ставимося до природи, так і вона відноситься до нас».

Моральних якостей дуже багато,  охопити всі і тим паче привити їх дитині всі і одразу, не можливо. Поступово, зростаючи дитина буде набувати нові для себе якості, а наше основне завдання допомагати їй у цьому.

postheadericon День народження групи “Сонечко”

postheadericon Організація навчання та виховання шестирічних дітей в ДНЗ за програмою «Дитина»

Організація навчання та виховання шестирічних дітей

в ДНЗ за програмою «Дитина»

 

Шестирічні дошкільнята за ступенем психофізичної готовності та вибором батьків можуть виховуватись:

1)​ У підготовчій групі дитячого садка, де виховний процес здійснюють педагоги-дошкільники;

2)​ У перщому класі на базі дитячого садка, де уроки-заняття з дітьми проводить учитель, а другу зміну – вихователь;

3)​ У першому класі, де навчання здійснюють вчителі.

4)​ Такі умови дають право частину дітей називати школярами, однак за своїми психофізичними особливостями, як показує досвід і відповідні дослідження. Шестирічні діти – це старші дошкільники. Основним видом діяльності для них залишається гра, образотворча діяльність, конструювання.

Діти шестирічного віку можуть довільно спрямовувати свої дії – практичні і пізнавальні, додержуватись правил тільки для досягнення простих і зрозумілих цілей. Тривале напруження довільної уваги, може викликати значні, часто надмірні труднощі, призвести до перевтоми, виснаження. Це вимагає від педагогів і батьків особливого підходу до шести річок, врахування перехідного характеру віку.

Діти повинні зрозуміти, що навчальне завдання є обов’язковим і його необхідно виконати., навіть коли воно нецікаве і займатись ним зовсім не хочеться.

Коли ж навчання проводиться у формі гри,необхідно також виділити і підкреслити моменти, важливі для оволодіння навчальною діяльністю: точне виконання правил,

чіткий розподіл дій між учасниками гри.

Важливе значення для формування у дітей уміння вчитися дають малювання, ліплення, аплікація, конструювання. Малювання згодом стає окремим шкільним предметом, а конструювання складаю значну частину з програми трудового виховання.

У підготовчій групі занятті побудовано так, щоб звертати увагу дітей не тільки на результат, а й на дії, за допомогою яких одержується результат, а згодом – і на спосіб виконання завдань, в якому узагальнюються різні інтелектуальні і практичні дії. Для цього важливо організовувати спільну роботу невеликої групи дітей, коли кожен відповідає за свою ділянку роботи і результат в цілому залежить від кожного. Як показують психологічні дослідження, спільне виконання завдань, коли кожна дитина відповідає за свою ділянку в загальній роботі, значно більше сприяє підвищенню уваги до способу виконання кожної дії, ніж індивідуальна робота.

Не втрачає свого значення для шестиліток і сюжетно-рольова гра. Поступово діти «переростають «гру і починають надавати перевагу виконанню навчальних завдань, що нагадують шкільні. Уміння спілкуватися у грі – надзвичайно важлива умова підготовки дітей до взаємин у шкільному класі.

Принципово важливе місце має праця. Трудові завдання для дітей цього віку, як і раніше, повинні бути цікавими, але крім того вони є обов’язковими, вимагають зусиль, доведення розпочатої справи до кінця, що робить їх за характером особливо близькими до навчальних завдань.

У сім’ї старший дошкільник повинен мати постійні трудові доручення, які без нагадування потрібно виконувати щоденно.

При створенні необхідних умов навчання і виховання пізнавальні процеси дитини набувають цілеспрямованості і довільності. Так, розвиток сприймання, що тісно пов’язаний з розвитком мовлення, виявляється в тому, що дитина вміє послідовно обстежити предмети чи явища, виділяючи різноманітні властивості, передавати результати сприймання в словах. Сприймання стає довільним, керованим процесом, у більшості дітей воно формується в таку позитивну рису, як спостережливість.

Продовжує розвиватись наочно-дійове мислення, яке діти використовують тоді, коли завдання практичне, або вимагає спроб.

Провідне значення в пізнанні навколишнього світу має наочно –образне і образне мислення. Тому особливо ефективними засобами навчання дітей грамоти, математики, орієнтування у просторі є різноманітні наочні моделі, плани, схеми, за допомогою яких діти застосовують узагальнені знання., систематизують їх і самостійно використовують у нових ситуаціях.

У шестирічних дітей інтенсивно розвивається логічне мислення. Вони застосовують деякі поняття міркуючи.

Одним із основних надбань у розвитку пізнавальної діяльності дошкільнят є формування активної творчої уяви, яка разом із розвитком мислення і мовлення створює можливість складати власний задум при виконанні різних завдань. , шукати, проявляти самостійність, творчість.

Протягом усього дошкільного дитинства основним і найбільш продуктивним є мимовільне запам’ятовування. Довільне запам’ятовування діти використовують рідко, головним чином при допомозі дорослого.

У шість років дитина вже може розуміти моральний смисл відповідальності, а це допоможе їй серйозно ставитися до своїх обов’язків в школі.

Підготувала: вихователь Шилкіна Н. В.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки