Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Інформація для батьків випускників’

postheadericon Школа радо запросила нас!

Наших випускників, дітей групи “Білочка”, запросили на випуск початкової школи №5 для участі у святі. Це був їх перший дебют на великій сцені.

postheadericon Поради батькам майбутніх першокласників

Якщо усне мовлення дитина опанувала ще перед школою, то писемним їй ще належить оволодіти.Чим краще буде розвинене усне мовлення, тим легше буде опанувати читання й письмо.

У багатьох, дітей часто спостерігається нерізко виражене відставання у мовленнєвому розвитку, яке в дошкільному віці зазвичай не привертає до себе особливої уваги батьків, проте в подальшому може перешкоджати якісному навчанню і призвести до появи специфічних помилок, зокрема на уроках української мови.

Дуже важливо виявити навіть найнезначніші відхилення мовленнєвого розвитку та виправити їх до початку навчання дитини грамоти.

Батькам слід знати, що при нормальному мовленнєвому розвитку всі недоліки у вимові звуків дошкільником повинні зникнути не пізніше п´ятирічного віку.

Однією з необхідних умов опанування грамоти є чітке розрізнення дитиною всіх звуків мови на слух. Запис будь-якого слова передбачає уміння визначити кожен звук та склад слова по черзі і позначити їх відповідними буквами. Якщо ж деякі звуки здаються малюкові однаковими, то йому важко буде вибирати під час письма букви, відповідні цим звукам. Наприклад, у разі нерозрізнення на слух пари звуків [б]-[п] дитина не знатиме, яка перша буква — Б або П — має бути написана в словах «булка», «буряк».

Для перевірки слухової диференціації звуків доберіть картинки, на яких зображене розрізняється лише одним приголосним звуком, який слід перевірити. Дитина може розрізнити слова (наприклад, «білка» і «пилка»,«коза» і «коса», «ніч» і «піч») лише за умови сформованості фонематичного сприймання, чіткої диференціації звуків.

Зверніть увагу, що за нормального мовленнєвого розвитку розрізнення всіх звуків на слух, а отже, і правильний вибір за змістом картинок, доступний дітям з дворічного віку. Крім того, важливо знати, що нерозрізнення дитиною деяких звуків на слух є основною причиною їх заміни в усному мовленні, а надалі — й на письмі. Пропоную деякі ігри, що стануть вам у пригоді.

 ►► Вправа «Впіймай звук» Читати далі »

postheadericon Шановні батьки майбутніх першокласників!

В Первомайській ЗОШ “5 з листопада місяця розпочинає свою роботу “Школа майбутнього першокласника“. Заняття проводяться щосереди щ 14.00 годині в кабінеті №55 та№39.
З собою мати: 2 зошити в клітинку, 2 зошити в косу лінію, ручку, кольорові олівці, альбом.

Адміністрація школи.

postheadericon Об’ява!

Шановні батьки майбутьніх першокласників
2010-2009 року народження!
Первомайська ЗОШ №5 (каб. №52,, після 13.30) приймає документи до 1 класу.
Перелік необхідних документів:
1. Заява від батьків.
2. Копія свідоцтва про народження.
3. Медична картка (до 15 серпня 2016 року).
Документи здати до 25 грудня 2015 року.
Адміністрація школи.

postheadericon Розвиток дрібної моторики рук у підготовці до школи

Розвиток дрібної моторики рук у підготовці до школи

Підготовка  дитини дошкільного віку з порушеннями зору  до школи визначається  ступенем розвитку зорово-моторної координації, іншими словами це можна сказати так, наскільки рука здатна  чути око. М’язи  руки повинні бути достатньо міцними з добре  розвиненою дрібною моторикою, щоб дитина могла  тримати ручку, олівець, пензлик, щоб не втомлювалась виконуючи письмові завдання. Якщо дитина не підготовлена до письма, це може призвести до негативного ставлення дитини до навчання та тривожності.
Багато дітей мають низький рівень розвитку дотикової чутливості і моторики пальців і кистей рук. Відбувається це тому, що діти з частковою втратою зору повністю покладаються на візуальну орієнтування і не усвідомлюють ролі дотику як засобу заміщення недостатності зорової інформації. Через відсутність або різкого зниження зору діти не можуть спонтанно по наслідуванню навколишнім оволодіти різними предметно-практичними діями, як це відбувається у дітей, які не мають порушень зору. Внаслідок малої рухової активності м’язів рук дітей з порушенням зору виявляються млявими або занадто напруженими. Все це стримує розвиток відчуття дотику і моторики рук і негативно позначається на формуванні предметно-практичної діяльності дітей. Ось чому важливо звертати увагу  при підготовці дітей з вадами зору до школи на  розвиток сенсорно-моторної сфери дитини.
Формування навичок дотику і дрібної моторики відбувається в різних видах предметно-практичної діяльності.
Займайтесь з дітьми ліпленням.
Під час ліплення з глини, пластиліну особливо добре розвивається дрібна моторика, зміцнюється мускулатура пальців, виробляються тонкі рухи руки і пальців, закріплюються навички відчутні обстеження, особливо в процесі ліплення з натури. Спочатку беріть  руки дитини у свої, і разом катайте ковбаски, кульки, здавлюйте  їх, перетворюючи в плоскі форми. Потім навчайте ліпити прості предмети (овочі, фрукти, гриби), коли діти добре  оволодіють прийомами ліплення простих предметів  переходьте до ліплення фігурок тварин, людей.
Мозаїки і конструктори, які також розвивають дрібну моторику і дотик. Використовуються мозаїки, конструктори різного розміру, з огляду на стан зору дитини та рівень розвитку дрібної моторики. Спочатку навчайте дітей формувати фішки мозаїки за кольором, розміром і формою, викладати горизонтальні і вертикальні доріжки, прості візерунки. Потім навчайте викладати малюнки з дрібної мозаїки за зразком, викладаючи фішки в різних напрямках. Для дітей зі збіжною косоокістю використовується геометрична мозаїка на фланелеграфі, а також магнітна мозаїка.
Корисна робота зі штампами.

У процесі роботи зі штампами розвиваються сила руки.
Для розвитку  дрібної моторики  використовується також нанизування намиста різного розміру, плетіння килимків, шнурування, застібки, робота з природним матеріалом, з папером. Це сприяє розвитку точності рухів рук, а головне підвищує гостроту зору у дітей з амбліопією. Всі вправи проводьте у формі гри.
Грайте з дітьми в  пальчикові ігри.

Вони дозволяють коригувати рух кожного пальця окремо і відносно один одного, тренують точність рухових реакцій. Вони розвивають координацію рухів, допомагають концентрувати увагу.
   Спеціальні зошити для дошкільнят з серії  «розмальовки-штрихування».

 

Виконуючи штрихування, розфарбовуючи малюнки  ваша дитина тренує м`язи руки, навчається малювати лінії за поданим зразком, розвиває дрібну моторику, увагу, окомір, активізує знання про навколишній  світ. В процесі роботи в зошиті у дитини зміцнюється мускулатура пальців, удосконалюється зорово-моторна координація та орієнтування в мікропросторі.

 

postheadericon ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ (МОВНИЙ АСПЕКТ)

Якщо в батьків запитати, в чому, на їхню думку, полягає підготовка до школи, багато хто з них відповість, що це означає навчити дітей читати, писати, лічити. Цим і обмежаться. Так, навички лічби, читання, письма дуже допоможуть майбутньому першокласнику, якщо тільки будуть правильно сформовані, отже, найважливіше – якість оволодіння знаннями та навичками.

І все-таки, у чому ж полягає готовність до навчання в школі? Педагоги і психологи вважають головним – сформувати в дитини готовність пізнавати, адже помічено, що в початковій школі і, насамперед , в 1 класі важче вчитися не тим дітям, в яких недостатній обсяг знань, а тим, які не вміють думати.

Традиційно виділяють три аспекти шкільної зрілості:

• інтелектуальний

• емоційний

• соціальний

Під інтелектуальною зрілістю розуміється :

Читати далі »

postheadericon Шановні батьки майбутніх першокласників!

З 1грудня в Первомайській ЗОШ №5 (каб. №52) після 14 год. починається прийом документів до першого класу.

Перелік необхідних документів.

1. Заява від батьків.

2. Копія свідоцтва про народження.

3. Медична картка (до 30 серпня)

4. Фото (2шт. 3Х4)

5. Документи здати до 1 березня 2015 року.

Адміністрація школи.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки