Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Гурток ІКТ “Калейдоскоп”’

postheadericon Звіт про роботу гуртка «Калейдоскоп» за 2016- 2017 н. р.

У 2016- 2017 н. р.   гурток «Калейдоскоп»( навчання комп’ютерній грамотності) відвідували діти старшої «З» групи «Сонечко». Список дітей, які відвідували був постійним, у кількості -10 дітей. Заняття проводяться з групою дітей в комп’ютерному класі 2 рази в тиждень (понеділок, п’ятниця).

Гурток працює за «Авторською програмою роботи гуртка комп’ютерної грамотності для дітей середнього та старшого дошкільного віку». Тривалість заняття – 20-25 хв.,та безпосереднє перебування дитини за комп’ютером 7-10 хв.

Зорова гімнастика проводилась двічі протягом розвивального заняття з використанням комп’ютера. Перший раз – в середині заняття( на 7-8 хв.) і другий – після закінчення заняття, безпосередньої роботи за комп’ютером.

Особливе місце в структурі заняття відводилося у вступній частині на :

– вивчення правил поводження в комп’ютерному класі;

– вивчення правил поводження за комп’ютером;

– виконання завдань, спрямованих на формування навичок алгоритмічного мислення;

– розвиток логічного і творчого мислення, розв’язуючи проблемні ситуації.

Кожне заняття мало мету навчального, розвивального та виховую чого характеру. І це дало змогу поєднати процес освоєння комп’ютера з іншими пізнавальними процесами, формувати елементарні знання з інформатики, розвивати мовлення та логічне мислення.

Структура побудови занять передбачає чергування різних видів діяльності. Включення в заняття різних дидактичних ігор, фізкультхвилинок, вправ, вправ для зняття зорової втоми, психологічних етюдів допомогли попередити виникненню напруження та втоми у дітей.

За  другий рік  діти вільно орієнтуються в складових комп’ютера, знають його вплив на сучасність та на особистість, усвідомлюють потребу в додатковій інформації, здійснюють необхідні операції при роботі  в різних програмах застосовуючи в своїй роботі мишу, тайчпад та клавіатуру. Вільно працюють в навчально  – дидактичних іграх з використанням комп’ютера, розвиваючи логічне мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику, орієнтування в просторі, на клавіатурі.

Робота гуртка в 2016- 2017 н. р. стала органічною частиною освітнього процесу, збагачуючи його новими можливостями, допомагаючи встановлювати зв’язки між галузевими знаннями, спонукаючи дітей до творчості, формуючи інтерес до комп’ютерної техніки, сприяє вихованню таких якостей особистості, як наполегливість, самостійність, відповідальність.

Планується продовжити заняття з дітьми групи « Сонечко» і на наступний навчальний рік, так як програма не виконана, а була розбита на дві частини.

Підготувала керівник гуртка – Степаненко С. В.cimg6531

postheadericon Програма гуртка  «Калейдоскоп» (комп’ютерна грамотність)  для дошкільників

DSC_0334 CIMG2963 CIMG2964 DSC_0331
Програма розрахована на дітей 5-7 років

 

Програма курсу організована по таким напрямкам:
• інформаційний;
• комп’ютерний;
• творчий.

Програма гуртка  Калейдоскоп” розроблена та побудована за методом послідовного поглиблення та ускладнення матеріалу, розрахована для дітей 5-7 років, на два роки навчання.

Програма  гуртка « Калейдоскоп» реалізується з дітьми дошкільного віку в ігорій формі та спільній діяльності .

В основі занять гуртка  лежить дидактична гра, що створює мотивації до діяльності.

Дітям пропонується дидактична гра, в ході якої вони згадують те, що допоможе їм познайомитися з новою темою (актуалізація знань і умінь). Гра повинна бути такою, щоб у ході її  діяльності  в дитини не виникало утрудненняня. Кожна дитина має взяти участь у грі.

 

Використовувалися комп’ютерні навчальні програми:

  1. Інтернет портал « Солнышко»
  2. Серія дисків « Професор Крейд»
  3. Навчальна – розвивальна програма « РМ 5-6»
  4. Міні ігри « Твариннє піаніно», « Алекс мандрівник», « Поціль правильно»( складалка), « Розфарбуй», «Зроби Смішарика», «Стрибни Смішариком», « Намалюй картинку», « Обведи по контуру», «Веселі олені»
  5. Навчально – розвивальна гра « Баба – Яга»
  6. Гра – пазли « Кольори»
  7. Навчально – розвивальна програма « Вчимося розмовляти вірно»

 

Мета занять

Забезпечити прийняття нового виду діяльності як звичного за допомогою комп’ютерно – ігрового комплексу.

Завдання:

  • інтелектуальний і пізнавальний розвиток: формування у дітей  середнього та старшого дошкільного віку здатності розуміти і розв’язувати інтелектуальні завдання; розвиток вищий психічних процесів ( сприйняття, уваги, пам’яті); розвиток асоціативного , образного, просторового мислення й основ словесно – логічного мислення;розвиток сенсомоторних здібностей; розширення математичних знань і умінь, а також уявлень про навколишній світ; збагачення словникового запасу і розвиток мовлення;
  • розвиток творчості: розвиток графічних навичок; розвиток художніх здібностей; розвиток творчих здібностей;
  • розвиток комп’ютерних умінь: розвиток навичок управління комп’ютером; розвиток дрібної моторики рук; розвиток просторового мислення; збагачення знань про пристрій комп’ютера.

 

Форма  проведення занять

Читати далі »

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки