Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Консультативний матеріал для дітей , що не відвідують ДНЗ’

postheadericon

Гельмінтози профілактика .
Шляхи передачі.
Гельмінтози відносяться до групи захворювань, які викликаються паразитичними гельмінтами. У людини документально підтверджено паразитування 250 видів гельмінтів. Найчастіший поширення має захворюваність на аскаридоз, ентеробіоз, діфіллоботріозом. Зараження людини зазвичай відбувається контактно-побутовим шляхом (хвороба брудних рук), харчовим (через немиті овочі, фрукти, зелень, воду з відкритих водойм, продукти, що не пройшли термічну обробку). Отже, гельмінтози: профілактика та лікування – тема розмови на сьогодні.

Симптоми хвороби.
Методи сучасної діагностики виявляють усі форми гельмінтозів, але нерідко випадки зараження залишаються нерозкритими. У людини зазвичай навіть не виникає думки, що він атакований глистами. Адже симптомами цього захворювання є слабкість, депресія, погіршення апетиту, головні болі, алергічна реакція. Вони можуть збити з пантелику навіть досвідчених лікарів.
Типовими є випадки зі змазаними симптомами. Людина навіть не завжди може їх чітко сформулювати. Більш важко йде справа з дітьми. У результаті необхідні лабораторні аналізи не призначаються, і справжня причина захворювання так і залишається не дізнається.
Крім відомих нездужань деякі глисти можуть викликати подразнення слизової оболонки статевих органів. Гострики, наприклад, живуть у нижніх відділах кишечника, а вночі вилазять назовні, щоб відкласти яйця в складках шкіри. Цей процес особливо болісно проходить у дівчаток – глисти нерідко заповзають в зовнішні статеві органи, викликаючи сильне роздратування. Часто відбувається інфікування бактеріями слизової оболонки, а також грибами і найпростішими. Гострики можуть викликати в наслідок цистит, вульвіт, уретрит та інші запальні процеси.
Сон дитини неспокійний, він постійно відчуває різь, біль і поколювання в промежини. Такі симптоми, як слинотеча у сні і скрегіт зубами також свідчать (хоча і не завжди) про наявність у дитини глистів. Зв’язок цих явищ не доведена науково, але лікарі досить часто стикаються з такими проявами гельмінтозу.
Іноді про зараження можна здогадатися по ряду непрямих ознак. Якщо ви стали помічати будь-які зміни в поведінці і самопочутті (своєму або своєї дитини), обов’язково пройдіть повне лабораторне обстеження. Тільки воно допоможе виявити будь гельмінтози, лікування ж призначить лікар.
Шляхи зараження гельмінтозом
Ворожі паразити потрапляють в організм людини через воду або їжу . Деякі гельмінти можуть потрапити через шкіру. Також гельмінти передаються повітряно -крапельним шляхом – людина заковтує яйця паразитів разом з пилом і повітрям. У більшості випадків зараження гельмінтами відбувається через :
o недотримання елементарних правил гігієни ,
o споживання в їжу немитих чи погано помитих продуктів харчування ,
o вживання брудної води.
У групі ризику знаходяться люди , які живуть у приватному будинку ; у яких є домашні тварини; ті , хто п’є воду з колодязя ; любителі м’яса з кров’ю ; ті , хто любить копчене м’ясо ; шанувальники суші ресторанів. Гельмінти передаються від людини до людини ; від речей людини до людини ; від тварин до людини ; з навколишнього середовища ( земля) до людини.
Профілактика.
Так як досить важко лікувати гострі гельмінтози, Профілактичний антигельмінтний курс найкраще проводити у весняний період, через 1-2 місяці після того, як зійде сніг (квітень-травень), а також восени, перед початком заморозків (жовтень-листопад). Профілактичні курси, також, як і лікувальні, складаються з комплексної терапії з двох антигельмінтиків.
Можна зменшити ймовірність захворювання на гельмінтоз, дотримуючись елементарних правил гігієни:
• необхідно мити руки перед їжею і після туалету;
• промивати в проточній воді і обробляти окропом зелень і овочі, що подаються до столу в сирому вигляді;
• відмова від вживання необробленого термічно м’яса (особливо свинини), риби, а також від ікри, приготовленої кустарним способом;
• обмежене вживання сирої води, особливо з відкритого водоймища.

postheadericon Як дізнатися про справжні лідерські задатки?

 • Лідер діє не істериками і наказами. Дитина-лідер вміє заманити в гру інших дітей, гарно пояснити правила, не боїться відповідальності, конфліктів. Вона ніби-то нічого особливого й не робить, але чимось виділяється серед інших, притягаючи до себе.
 • Справжній лідер – лідер скрізь. Якщо дитина вдома поводить себе активно, а в дитячому садку воліє відмовчатися, швидше за все, це лише спосіб взаємодії з батьками, а не особистісна риса малюка.
 • Дитина-лідер має особливий стиль мислення, схильний планувати, прораховувати різні варіанти, причому це може проявитися вже починаючи з 3-4 років.
 • Дитина-лідер самостійна, не чекає, коли за неї щось вирішать дорослі, може сама організувати гру, чимось зайняти себе.
 • Як правило, маленькі лідери – прекрасні спостерігачі: інтерес до особливостей поведінки і людських відносин проявляється у них рано. Дитина-лідер здатна переконати однолітків, наприклад, віддати машинки, але не хитрістю, а на основі вигоди для іншого малюка.
 • У дитячому колективі дитина-лідер частенько бере на себе функції «судді», посередника при вирішенні різних конфліктів.

«У нас в садочку всі хлопці сваряться, кому вставати першим, коли ми йдемо на фізкультуру, штовхають один одного, лаються!» – Розповідає мамі чотирирічний малюк. «А ти теж сваришся і лаєшся?» – Цікавиться мама. «Ні, я кажу їм, хто повинен стояти першим і чому!» – Відповідає дитина. «І вони тебе слухаються?» – Дивується мама. «Звичайно, я ж правильно все їм говорю» – відповідає.

Читати далі »

postheadericon Як зберегти зір дитини?

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b5-%d1%84%d0%b0%d0%b9%d0%bb%d1%8b

 

Рекомендації для батьків

Виховання і навчання дітей з порушеннями зору має здійснюватись обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

Необхідно слідкувати за відповідністю меблів до росту дітей, за дотриманням правильної посадки при виконанні зорових робіт (читання, малювання и т.д.), за правильним використанням засобів індивідуальної оптичної корекції та інших оптичних засобів.

Перегляд телевізійних передач і робота з комп’ютером передбачають дотримання певних рекомендацій і вимог.

Не можна дивитись телевізор у повній темряві,тому що при слабкому освітленні погано розрізнюють кольори, а різкий контраст між яскравим екраном і неосвітленим приміщенням несприятливий для зору. Тому в приміщенні, де стоїть телевізор, має бути ввімкнене неяскраве світло (позаду або збоку від глядача). Мінімальна відстань від екрана до очей глядача має складати не менше 5-7 діагональних розмірів екрана.

Дошкільникам і молодшим школярам можна дозволити безперервно дивитися цікавідля них передачі тривалістю до 10-15 хвилин. Крім того, для дітей молодшого віку рекомендується обмежити телевізійні сеанси до одного-двох разів на тиждень.

Не забувайте про правильну організацію режиму занять та відпочинку.

Важливо так продумати режим дня дитини, щоб попередити зорове стомлення.

Під час занять слідкуйте, щоб світло падало з лівої сторони. Шкідливо, якщо світло направлене в обличчя та засліплює очі.

Недостатнє освітлення також шкодить: дуже напружується зір, швидко втомлюються очі, різко знижується працездатність. 3аняття при недостатньому освітленні викликає різке зниження гостроти зору головний біль. Вдома краще всього виконувати завдання при світлі настільної лампи, покритою зеленим абажуром або матовим.

Для охорони зору необхідно робити перерви в зоровій роботі (читанні, письмі, розгляданні ілюстрацій) через кожні 10-15 хвилин. Під час перерви треба робити соляризацію, пальмінг, дивитися вдаль, рухатися на свіжому повітрі. Під час заняття слідкувати, щоб підручник, зошит були на відстані 30-35 см. від очей.

postheadericon

Раціональне харчування дітей дошкільного віку.

 

Харчування дітей від 1 –1,5 р.

Дитина полуда 5-разове харчування, но поступово зменшують до 4-разового харчування. Запальний об’єм добового раціону повинен становити до 1100 мл. Їм дають житній хліб, каву з молоком, супи, салат з сирих овочів, вінегрет, пудинги і запіканки. Добовий набір продуктів повинен становити білка 45-50 г, жирів – б45-50 г, вуглеводів – 160 г, калорій – до 1300 г.

 

Харчування дітей від 1,5 – 3 р.

Чотириразове харчування з загальним об’ємом до 1300-1400 м. Забір блюд збагачується. Можна приготовити різні борщі, розсольники, використовувати різні негострі соуси і приправи. Об’єм молока в добовому раціоні повинен становити до 600-650 мл.

Добовий раціон включає білків – 53-55 г. Жирів 53-55 г, вуглеводів – 190-200 г, калорій – до 1600.

Цим дітям можна давати яйця, домашній сир, молоко і кефір, кашу, хліб або булочки.

 

Харчування дітей від 3 до 7 р.

Чотирьохразове харчування з добовим об’ємом до 1800 мл. Сніданок включає до 23% Ккал, обід – 35-40% Ккал, полуденок – 10% Ккал, вечеря 20-25% Ккал. В меню можна включати солені і гострі приправи. Дозволяють жарену картоплю, гуляш. Кількість білка в добовому раціоні повинно досягати до 63-65% – у дітей 3-5 р. і 80 у дітей 7 р. Аналогічно і кількість жирів, вуглеводів – до 230-320 в залежності від віку дитини, калорійність – до 2300 Ккал. – у дітей 7 р.

Цих дітей можна віддавати в дитячий садок. Їм можна давати домашній сир, сметану, яйця, хліб з маслом, булочки, молоко і квасне молоко, фрукти, різні овочі.

Співвідношення тваринних білків:

 

від 1-3 р. – 75% тваринних білків,

від 4-6 р. – 65% тваринних білків.

від 7 і старші – 50% тваринних білків.

postheadericon

Організація харчування дітей вдома.

    Організація харчування дітей у дитячому садку повинна поєднуватися з правильним харчуванням дитини в сім’ї (вдома). Батькам дітей потрібно прагнути до того, щоб харчування поза дитячим садочком доповнювало раціон, одержаний у дошкільному закладі. У нашому саду є в наявності меню для того, щоб батьки мали повну інформацію які страви та продукти отримала їх дитина протягом дня у дитячому садку.

     На вечерю в домашньому раціоні рекомендуються продукти, які дитина не отримала в дитячому саду. В нашому дошкільному закладі ми проводимо з батьками вихованців бесіди, намагаємося переконати батьків у тому, щоб вранці, до відправлення своєї дитини в дитячий сад, його не годували тому що це порушує режим харчування дошкільника, призводить до зниження його апетиту, в такому випадку дитина погано снідає в групі. Однак, якщо дитину доводиться приводити в дитячий сад рано то йому можна вдома дати сік або які-небудь фрукти. Такі рекомендації ми даємо всім батькам наших дітей.

     Велика увага приділяється питанням адаптації дітей у дитячому садку. При цьому звертаємо особливу увагу на харчування дитини в період адаптації в дитячому садку. Перехід дитини від домашнього виховання до виховання в дитячому колективі майже завжди супроводжується певними психологічними труднощами. Чим менша дитина, тим важче вона переносить цей період. Часто в цей час знижується у дітей апетит, порушується сон, іноді спостерігаються невротичні реакції, знижується загальна опірність до захворювань.          Правильна організація харчування в цей час має велике значення і допомагає дитині легше адаптуватися в колективі. Перед приходом в дитячий садок батькам рекомендується наблизити режим харчування і склад раціону до умов дитячого колективу, привчити його до тих страв, які найчастіше дають в дитячому саду, особливо якщо вдома він їх не отримував.

Якщо дитина не вміє або не хоче, їсти самостійно, перший час вихователі його годують. Якщо дитина відмовляється від їжі, ні в якому разі не можна годувати його насильно. Це ще більше посилить негативне ставлення до колективу, до саду.

     Шановні батьки, сподіваємося, що наші рекомендації, особливо з питань харчування допоможуть вашим дітям швидко адаптуватися до дитячого садка. Правильно організоване і збалансоване харчування дитини у дитячому садку і вдома дуже важливо для здоров’я кожного дошкільника. А збереження здоров’я дітей є основним завданням всього навчально- виховного процесу в дошкільному закладі.  

 

postheadericon Як поводитися з гіперактивною дитиною?

Найоптимальніший варіант – коли батьки беззастережно приймають свого малюка, беззавітно люблять його, але проявляють при цьому, скажімо так, ласкаву строгість.

1. Змиріться з недоліками своєї дитини. Батьки повинні прийняти той факт, що їх дитина завжди активна та енергійна і, можливо, буде такою завжди.

2. Дозвольте зайвіій енергії дитини мати вихід. Гіперактивній дитині необхідні щоденні фізичні вправи, бажано на свіжому повітрі – тривалі прогулянки, біг. На випадок поганої погоди вдома необхідно мати спеціальне приміщення, де дитина могла б розвиватися без обмежень, або спортивний куточок.

3. Встановіть розпорядок дня і стежте, щоб дитина йому слідувала, щоб привчити її до дисципліни.

Читати далі »

postheadericon

postheadericon ” Балачки з собачкою ”

05:04

postheadericon Основні випадки, коли обовязково рекомендується показати дитину офтальмологу.

Шановні батьки!Так сталося, що Ви стали батьками незвичайного, особливого малюка. Ваше маленьке Сонечко має порушення зору, через яке цей малюк сприйматиме світ зовсім по-іншому – не так, як усі інші діти, не так, як Ви. Та попри це, Ваша дитина може рости, розвиватися, пізнавати світ, гратися та радувати Вас своїми досягненнями. Їй просто потрібні Ваші любов, турбота, увага, підтримка й трошки більше, ніж звичайно, терпіння і віри у її можливості. Сподіваємося, що наші поради Вам у цьому допоможуть.

Виявлення порушень зору у дитини. Батьки мають бути надзвичайно уважними до фізичного розвитку малюка, його поведінки, перших реакцій на світло, звуки, голос матері, іграшки. Це важливо для вчасного виявлення можливих відхилень у розвитку дитини, зокрема її зору. У віці одного року слід перевірити, чи немає у вашої дитини косоокості, аномалії рефракції чи інших розладів зору.  Від того, коли ви помітите в малюка порушення зору, залежатиме вчасна рання допомога та його подальший розвиток. Поки дитина мала, не лише батькам, а й спеціалісту важко визначити, може вона бачити чи ні. Коли лікар-офтальмолог скаже вам, що йому складно визначити ступінь збереженості зору в дитини, це не пуста відмова.  Адже, попри застосування певних методів, встановити це справді важко, оскільки зір здійснюється не лише очима, а й мозком. Щоб визначити ступінь збереженості зору, треба застосувати ще й поведінкові методики, які потребують тривалого спостереження за дитиною. Віковий період від народження дитини до 6 місяців життя є критичним періодом формування зорової системи. Саме на етапі потужного розвитку зорової системи обмеження зорового досвіду стає особливо небезпечним, бо призводить не тільки до зниження рівня зорових функцій, а й до затримки психомоторного розвитку дитини.

Як перевірити зір дитини в домашніх умовах? З’ясувати стан зору малюка можна і в домашніх умовах. Для цього необхідно, щоб малюк був у доброму настрої і не плакав, а в приміщенні не було сліпучих джерел світла. У віці до 4-х місяців ви можете перевірити, чи фокусує дитина погляд на предметі чи стежить за переміщенням предметів. Візьміть яскраву велику іграшку і подивіться, чи зосереджує дитина увагу на ній, чи слідкує поглядом, коли ви переносите її праворуч і ліворуч, догори і донизу, по колу в обох напрямках; чи є реакція звуження зіниць, коли ви наближуєте іграшку на відстань 15-20 см і розширення зіниць під час віддалення іграшки на відстань 60-80 см. Слід звернути увагу й на те, як малюк слідкує за іграшкою очима, чи однаково рухаються очні яблука вправо-вліво, вгору-вниз, по колу, плавно чи переривчасто вони рухаються під час прослідковування. Із 6-місячного віку можете спробувати з’ясувати, чи бачить ваш малюк дрібні предмети. Для цього посадіть дитину до себе на коліна перед столом, на якому розсипте дрібні предмети (ґудзики, намистинки). Важливо, щоб світлі предмети були на темній скатертині, а темні – на білій. Якщо дитина не тягнеться до них, не звертає уваги на дрібні предмети і деталі іграшок, це може бути одним із показників зниження зору. Із 6 місяців можна виявити й можливі відхилення в полях зору дитини. Для цього треба посадити малюка на коліна до мами, перед ним на столі розкласти іграшки. Інший дорослий ззаду і збоку голівки дитини має тихенько виводити іншу, бажано яскравого кольору, іграшку. Межа поля зору фіксується, коли дитина, помітивши іграшку, повертає до неї очі і голівку. Важливо зрозуміти, чи рівноцінно малюк користується зором обох очей. Для цього посадіть дитину на руки, дайте їй цікаву іграшку. Закривайте долонею по черзі то одне, то друге око дитини, не торкаючись її обличчя. Виявіть, чи є у дитини спроба відвести руку дорослого чи виглянути з-під руки.

Якщо у вас з’явилися найменші підозри на проблеми розвитку зору у вашої дитини, необхідно проконсультуватися у лікаря-офтальмолога.

postheadericon Роль дорослих у корекційній логопедичній роботі з дітьми

 

Всі прекрасно знають про те, що деякі діти починають ходити і говорити раніше, ніж інші, і звичайно це нікого не хвилює, а медицина це вважає нормальним явищем. Якщо по досягненню дворічного віку дитині важко розмовляти,  не розуміє розмови, або ковтає звуки чи додає інші – це ознака порушення розвитку або захворювання. В цей момент треба без зволікання звернутися до фахівця в області логопедії для необхідної терапії. Логопед зможе визначити, чи йде мова про затримку в розвитку дитини або існують розлади, які вимагають спеціалізованої допомоги. Логопедія – це дисципліна, яка охоплює вивчення, профілактику, діагностику, контроль та лікування розладів мови і спілкування. Розлади мовлення можуть бути різними і їх багато :

 • затримка в розвитку мови,
 • дислалія – відсутність вміння правильно вимовляти звуки, відповідно віку,
 • дислексія – часткове або повне відсутність розуміння мови,
 • дісфемія (заїкання),
 • діслозія – труднощі у вимові звуків у зв’язку з анатомічними дефектами мовного апарату, а також порушення мови у психічних хворих і аутистів.

Причини порушення мови можуть бути найрізноманітнішими: втрата слуху, неврологічні порушення, пошкодження головного мозку, розумова відсталість, анатомічні дефекти губ, неба, ротової порожнини, перевантаження голосових зв’язок і ін . Встановити наявність порушень мови потрібно якомога раніше. Це дозволе провести ранню діагностику причин, що обов’язково позитивно позначиться на можливості його одужання і корекції мовлення.

Для того, щоб попередити різноманітні недоліки у звуковикові необхідна  профілактична робота з боку дорослих, які оточують дитину в сім’ї.

 1. Стежте, щоб мовлення оточуючих було неквапним, плавним, правильним і чітким.
  2. Звертайте увагу на те, щоб дитина говорила, достатньо широко відкриваючи рот, не поспішаючи і не дуже голосно.
  3. Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко свідчить про підвищену збудженість, слабкість нервової системи.
  4. Застерігайте малюків від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів.
  5. Не вимагайте промовляти складні фрази, незнайомі і незрозумілі слова, завчати дуже багато віршів, складних за змістом та формою.
  6. Частіше читайте дитині, просіть переказувати прочитане, вивчайте з нею прості вірші, розмовляйте і виправляйте, коли дитина говорить неправильно.
  7. Не навантажуйте дітей зайвими враженнями, які викликають у них емоційне перенапруження.

Картинки по запросу картинки логопедія

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки