Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Консультативний матеріал для дітей , що не відвідують ДНЗ’

postheadericon

Перша долікарська допомога дітям при укусі бджіл, джмелів, ос.

Дитину вкусила оса, що робити

Активність ос найвища на початку весни коли вони прокидаються від зимової сплячки а також в кінці липня, протягом усього серпня і на початку вересня. Саме в цей час найбільше випадків.Оси не збирають нектар з квітів, вони харчуються соком фруктів, ягід, їх приваблює цукор і мед. Дуже часто під час пікніка можна помітити, як оси підлітають до столу з тільки що розрізаним кавуном або динею. Велику кількість комах можна побачити під деревами де  впали яблука або груші.. Бажано уникати місць великого скупчення цих комах, не брати на пікнік солодощів або їсти їх у приміщенні, ховати солодкі фрукти і напої.

Якщо проблема все-таки виникла і дитину вкусила оса, що робити? Перші симптоми, що виникають, коли дитину вкусила оса, це досить сильний біль і прогресуючий набряк. У дітей алергіків можуть виникнути і більш небезпечні ознаки: утруднення дихання, висип на тілі, свербіж, підвищення температури тіла, нудота і навіть блювота. Якщо такі симптоми виникли, необхідно відразу ж звертатися в найближчий медичний пункт чи лікарню. Але відразу після того, як дитину вкусила оса, перша допомога повинна бути надана.

Отже, якщо дитину вкусила оса, що робити батькам. Спочатку потрібно обробити дезінфікуючим засобом місце, де ужалила  комаха. Для цього використовують перекис, зеленку або інші антисептики. Шукати жала не потрібно, так як оси його не залишають. Отрута оси має лужну природу, тому добре нейтралізується кислотою, часточкою лимона або оцтом. Щоб зняти хворобливість, до місця де дитину вкусила оса, прикладають шматочок льоду або грілку з дуже холодною водою.

. Ще можна замазати його маззю з ментолом або лідокаїном. Коли дитину вкусила оса, перша допомога включає прийом антигістамінних ліків, навіть у тих випадках, коли загальної алергічної реакції немає. Використовують супрастин, тавегіл, лоратидин в відповідних віку дозах. Щоб набряк зійшов швидше і не поширювався, можна використовувати протиалергічний крем або мазь.

Дитину вкусила бджола, що робити

Перших бджіл можна побачити вже в середині квітня , коли починають цвісти дерева. Як відомо, вони збирають нектар, тому найбільше їх на квіткових галявинах, поблизу квітучих садів і полів і, звичайно ж, поблизу пасік. Саме в таких місцях найбільш вірогідний укус бджоли у дитини. Симптоми його схожі на ті, що виникають, коли дитину вкусила оса. З’являється біль, шкіра червоніє і швидко розповсюджується опухлість. Є тільки одна невелика різниця, якщо дитину вкусила бджола, вона залишає в рані своє жало. Воно досить помітне, схоже на маленьку чорну ниточку або точку.

Тепер виникає наступне питання, дитину вкусила бджола, що робити. Спочатку потрібно витягнути жало. Зробити це можна за допомогою пінцета або голки, попередньо оброблених спиртом, горілкою, або перекисом. Перед тим, як приступити до процедури, ретельно миють руки і місце укусу з милом. Бджолина отрута сама по собі кисла, тому мило не тільки очищає поверхню шкіри, але і нейтралізує його. Для такої мети можна використовувати і лужний розчин питної соди або солі. Коли жало витягнено, місце, де дитину вкусила бджола, обробляють антисептиком. Але на природі може виникнути і така ситуація, коли антисептиків немає, а дитину вкусила бджола, що робити тоді? Звичайне мило, проста горілка можуть надати дезинфікуючу дію. На місце, де дитину вкусила бджола, кладуть листок подорожника, зеленої петрушки, садового ревеню або шматочок цибулі. Щоб попередити або зняти алергію, як і тоді, коли дитину вкусила оса, дають випити протиалергічний засіб, його у вигляді мазі можна накласти і уражену шкіру. Біль знімають за допомогою холодного марлевого компресу або кубиків льоду.

   Дитину вкусив джміль, що робити

Випадки, коли джміль вкусив дитину, досить рідкісні. Джмелі не надто агресивні комахи і спокійно реагують на людей. Вони можуть збирати мед з квітки, але кусають якщо взяти їх в руки і притиснути. Зустрічаються джмелі найчастіше на полях з конюшиною. Вони влаштовують свої гнізда під землею, тому часто буває, що джміль вкусив дитину, коли він наступив на його гніздо.

Якщо все-таки дитину вкусив джміль, що робити? Як і в тих випадках, коли дитину вкусила оса, жало в рані шукати не варто. Більше того, один джміль може кусати кілька разів поспіль, він менш повороткий, не може полетіти відразу і від «відчаю» жалить свого «кривдника» знову і знову. Симптоми виникають такі ж, як і тоді, коли дитину вкусила бджола. Що робити в цій ситуації? Потрібно негайно продезінфікувати ужалений ділянку на тілі, промити його водою з милом, потім прикласти лід або компрес з холодною водою, лист подорожника, ревеню, можна протерти шкіру цибулею, розчином соди або звичайною кухонної солі. Зняти біль або свербіж непогано допомагає сік з кульбаб. При можливості потрібно дати випити дитині протиалергічну таблетку.

postheadericon Кір – профілактика. Ознаки захворювання.

Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.
Як відбувається зараження кором?
Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).
Кір – це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої кором людини, яка поширює його
при диханні, розмові, чханні та кашлі.
Вірус кору дуже летучий – з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, – тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети ( постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливі. Приміщення, де перебував хворий на кір, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.
Як протікає захворювання кір?
Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з’являються нежить, кашель – звичайно сухий, болісний, або гавкаючий -як при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки, очі – кон’юнктивіт. Прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з’являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з’являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік, ясен і губ – характерні для кору малесенькі білуваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.
На 4-5 день хвороби з’являється висип – спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня висип поширюється на тулуб, ще через день – на руках й ногах. Висип прикорі являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипипання стан дитини різко погіршується – знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон’юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.
Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипка або зникає зовсім, або переходить у пігментацією з ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища – вона поступово видужує.
Можливі ускладнення
У наші дні при вчасному лікуванні ускладнення при кору бувають нечасто. Більшість дітей ( на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла, алергіки.
Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією, кон’юнктивітом, блефаритом; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби . У маленьких дітей часто буває стоматит.
Найважчі ускладнення кору, це менінгіт і енцефаліт.
Лікування та догляд
Неускладнений кір лікують дома, обов’язково під спостереженням лікаря. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, можлива госпіталізація.
Лікар призначає дитині лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет.
У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути частими. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворої дитини повинні бути свіжими. Дитину потрібно часто обтирати водою, поїти компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка, кисломолочні продукти (кефір, йогурт,); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м’ясо (нежирна телятина, курка, індичка).
Після перенесеного захворювання дитина дуже ослаблена: якийсь час вона може почувати себе не занадто добре, погано їсти, вередувати, швидко втомлюватися. Її імунна система ще мінімум два місяці залишається надзвичайно сприйнятлива до будь-якої інфекції. Треба оберігатись від зайвих контактів, навантажень, стресів, переохолодження і т.д. Велику увагу варто приділити харчуванню, порадитися з лікарем з приводу прийому вітамінів.
Профілактика кору
У людини, що перехворіла на кір, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань одиничні.
Діти до 6 місяців, що особливо перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.
Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинація проти кіру проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не привитим підліткам, що не хворіли на кір, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.
Тому, хто контактував із хворим на кір, і при цьому раніше не хворіві не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації. Введення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг хвороби .
У дитячих дошкільних установах карантин встановлюється для привитих дітей, що раніше не хворіли на кір на 17 днів від початку контакту.

postheadericon Чому діти обманюють

 

  Правда і брехня тісно переплетені в нашому житті. Зазвичай, ми дорослі, прекрасно усвідомлюємо, навіщо перекручувати справжній стан справ. А діти? Що спонукає їх вигадувати наївні неправдоподібні історії, спростувати які інколи дуже легко?

  Усі діти обманюють, але чи завжди це має засмучувати і насторожувати батьків? Ставлення до дитячої брехні може бути різним: спочатку ми не надаємо їм значення, потім вона нас засмучує. Та варто запам’ятати: якщо дитина постійно обманює, то зупинитися їй нелегко.

Чесність – одна з основних рис, яку батьки насамперед намагаються виховати в дітях. Як пояснити малюку, що брехати – погано, і відучити доньку чи сина від такої звички в майбутньому?

У світі дорослих збрехати – значить морально низько вчинити. Проте дитячу брехню класифікують дещо по-іншому: виокремлюють брехню уявну і брехню заради досягнення власної мети.

Читати далі »

postheadericon

Гельмінтози профілактика .
Шляхи передачі.
Гельмінтози відносяться до групи захворювань, які викликаються паразитичними гельмінтами. У людини документально підтверджено паразитування 250 видів гельмінтів. Найчастіший поширення має захворюваність на аскаридоз, ентеробіоз, діфіллоботріозом. Зараження людини зазвичай відбувається контактно-побутовим шляхом (хвороба брудних рук), харчовим (через немиті овочі, фрукти, зелень, воду з відкритих водойм, продукти, що не пройшли термічну обробку). Отже, гельмінтози: профілактика та лікування – тема розмови на сьогодні.

Симптоми хвороби.
Методи сучасної діагностики виявляють усі форми гельмінтозів, але нерідко випадки зараження залишаються нерозкритими. У людини зазвичай навіть не виникає думки, що він атакований глистами. Адже симптомами цього захворювання є слабкість, депресія, погіршення апетиту, головні болі, алергічна реакція. Вони можуть збити з пантелику навіть досвідчених лікарів.
Типовими є випадки зі змазаними симптомами. Людина навіть не завжди може їх чітко сформулювати. Більш важко йде справа з дітьми. У результаті необхідні лабораторні аналізи не призначаються, і справжня причина захворювання так і залишається не дізнається.
Крім відомих нездужань деякі глисти можуть викликати подразнення слизової оболонки статевих органів. Гострики, наприклад, живуть у нижніх відділах кишечника, а вночі вилазять назовні, щоб відкласти яйця в складках шкіри. Цей процес особливо болісно проходить у дівчаток – глисти нерідко заповзають в зовнішні статеві органи, викликаючи сильне роздратування. Часто відбувається інфікування бактеріями слизової оболонки, а також грибами і найпростішими. Гострики можуть викликати в наслідок цистит, вульвіт, уретрит та інші запальні процеси.
Сон дитини неспокійний, він постійно відчуває різь, біль і поколювання в промежини. Такі симптоми, як слинотеча у сні і скрегіт зубами також свідчать (хоча і не завжди) про наявність у дитини глистів. Зв’язок цих явищ не доведена науково, але лікарі досить часто стикаються з такими проявами гельмінтозу.
Іноді про зараження можна здогадатися по ряду непрямих ознак. Якщо ви стали помічати будь-які зміни в поведінці і самопочутті (своєму або своєї дитини), обов’язково пройдіть повне лабораторне обстеження. Тільки воно допоможе виявити будь гельмінтози, лікування ж призначить лікар.
Шляхи зараження гельмінтозом
Ворожі паразити потрапляють в організм людини через воду або їжу . Деякі гельмінти можуть потрапити через шкіру. Також гельмінти передаються повітряно -крапельним шляхом – людина заковтує яйця паразитів разом з пилом і повітрям. У більшості випадків зараження гельмінтами відбувається через :
o недотримання елементарних правил гігієни ,
o споживання в їжу немитих чи погано помитих продуктів харчування ,
o вживання брудної води.
У групі ризику знаходяться люди , які живуть у приватному будинку ; у яких є домашні тварини; ті , хто п’є воду з колодязя ; любителі м’яса з кров’ю ; ті , хто любить копчене м’ясо ; шанувальники суші ресторанів. Гельмінти передаються від людини до людини ; від речей людини до людини ; від тварин до людини ; з навколишнього середовища ( земля) до людини.
Профілактика.
Так як досить важко лікувати гострі гельмінтози, Профілактичний антигельмінтний курс найкраще проводити у весняний період, через 1-2 місяці після того, як зійде сніг (квітень-травень), а також восени, перед початком заморозків (жовтень-листопад). Профілактичні курси, також, як і лікувальні, складаються з комплексної терапії з двох антигельмінтиків.
Можна зменшити ймовірність захворювання на гельмінтоз, дотримуючись елементарних правил гігієни:
• необхідно мити руки перед їжею і після туалету;
• промивати в проточній воді і обробляти окропом зелень і овочі, що подаються до столу в сирому вигляді;
• відмова від вживання необробленого термічно м’яса (особливо свинини), риби, а також від ікри, приготовленої кустарним способом;
• обмежене вживання сирої води, особливо з відкритого водоймища.

postheadericon Як дізнатися про справжні лідерські задатки?

  • Лідер діє не істериками і наказами. Дитина-лідер вміє заманити в гру інших дітей, гарно пояснити правила, не боїться відповідальності, конфліктів. Вона ніби-то нічого особливого й не робить, але чимось виділяється серед інших, притягаючи до себе.
  • Справжній лідер – лідер скрізь. Якщо дитина вдома поводить себе активно, а в дитячому садку воліє відмовчатися, швидше за все, це лише спосіб взаємодії з батьками, а не особистісна риса малюка.
  • Дитина-лідер має особливий стиль мислення, схильний планувати, прораховувати різні варіанти, причому це може проявитися вже починаючи з 3-4 років.
  • Дитина-лідер самостійна, не чекає, коли за неї щось вирішать дорослі, може сама організувати гру, чимось зайняти себе.
  • Як правило, маленькі лідери – прекрасні спостерігачі: інтерес до особливостей поведінки і людських відносин проявляється у них рано. Дитина-лідер здатна переконати однолітків, наприклад, віддати машинки, але не хитрістю, а на основі вигоди для іншого малюка.
  • У дитячому колективі дитина-лідер частенько бере на себе функції «судді», посередника при вирішенні різних конфліктів.

«У нас в садочку всі хлопці сваряться, кому вставати першим, коли ми йдемо на фізкультуру, штовхають один одного, лаються!» – Розповідає мамі чотирирічний малюк. «А ти теж сваришся і лаєшся?» – Цікавиться мама. «Ні, я кажу їм, хто повинен стояти першим і чому!» – Відповідає дитина. «І вони тебе слухаються?» – Дивується мама. «Звичайно, я ж правильно все їм говорю» – відповідає.

Читати далі »

postheadericon Як зберегти зір дитини?

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b5-%d1%84%d0%b0%d0%b9%d0%bb%d1%8b

 

Рекомендації для батьків

Виховання і навчання дітей з порушеннями зору має здійснюватись обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

Необхідно слідкувати за відповідністю меблів до росту дітей, за дотриманням правильної посадки при виконанні зорових робіт (читання, малювання и т.д.), за правильним використанням засобів індивідуальної оптичної корекції та інших оптичних засобів.

Перегляд телевізійних передач і робота з комп’ютером передбачають дотримання певних рекомендацій і вимог.

Не можна дивитись телевізор у повній темряві,тому що при слабкому освітленні погано розрізнюють кольори, а різкий контраст між яскравим екраном і неосвітленим приміщенням несприятливий для зору. Тому в приміщенні, де стоїть телевізор, має бути ввімкнене неяскраве світло (позаду або збоку від глядача). Мінімальна відстань від екрана до очей глядача має складати не менше 5-7 діагональних розмірів екрана.

Дошкільникам і молодшим школярам можна дозволити безперервно дивитися цікавідля них передачі тривалістю до 10-15 хвилин. Крім того, для дітей молодшого віку рекомендується обмежити телевізійні сеанси до одного-двох разів на тиждень.

Не забувайте про правильну організацію режиму занять та відпочинку.

Важливо так продумати режим дня дитини, щоб попередити зорове стомлення.

Під час занять слідкуйте, щоб світло падало з лівої сторони. Шкідливо, якщо світло направлене в обличчя та засліплює очі.

Недостатнє освітлення також шкодить: дуже напружується зір, швидко втомлюються очі, різко знижується працездатність. 3аняття при недостатньому освітленні викликає різке зниження гостроти зору головний біль. Вдома краще всього виконувати завдання при світлі настільної лампи, покритою зеленим абажуром або матовим.

Для охорони зору необхідно робити перерви в зоровій роботі (читанні, письмі, розгляданні ілюстрацій) через кожні 10-15 хвилин. Під час перерви треба робити соляризацію, пальмінг, дивитися вдаль, рухатися на свіжому повітрі. Під час заняття слідкувати, щоб підручник, зошит були на відстані 30-35 см. від очей.

postheadericon

Раціональне харчування дітей дошкільного віку.

 

Харчування дітей від 1 –1,5 р.

Дитина полуда 5-разове харчування, но поступово зменшують до 4-разового харчування. Запальний об’єм добового раціону повинен становити до 1100 мл. Їм дають житній хліб, каву з молоком, супи, салат з сирих овочів, вінегрет, пудинги і запіканки. Добовий набір продуктів повинен становити білка 45-50 г, жирів – б45-50 г, вуглеводів – 160 г, калорій – до 1300 г.

 

Харчування дітей від 1,5 – 3 р.

Чотириразове харчування з загальним об’ємом до 1300-1400 м. Забір блюд збагачується. Можна приготовити різні борщі, розсольники, використовувати різні негострі соуси і приправи. Об’єм молока в добовому раціоні повинен становити до 600-650 мл.

Добовий раціон включає білків – 53-55 г. Жирів 53-55 г, вуглеводів – 190-200 г, калорій – до 1600.

Цим дітям можна давати яйця, домашній сир, молоко і кефір, кашу, хліб або булочки.

 

Харчування дітей від 3 до 7 р.

Чотирьохразове харчування з добовим об’ємом до 1800 мл. Сніданок включає до 23% Ккал, обід – 35-40% Ккал, полуденок – 10% Ккал, вечеря 20-25% Ккал. В меню можна включати солені і гострі приправи. Дозволяють жарену картоплю, гуляш. Кількість білка в добовому раціоні повинно досягати до 63-65% – у дітей 3-5 р. і 80 у дітей 7 р. Аналогічно і кількість жирів, вуглеводів – до 230-320 в залежності від віку дитини, калорійність – до 2300 Ккал. – у дітей 7 р.

Цих дітей можна віддавати в дитячий садок. Їм можна давати домашній сир, сметану, яйця, хліб з маслом, булочки, молоко і квасне молоко, фрукти, різні овочі.

Співвідношення тваринних білків:

 

від 1-3 р. – 75% тваринних білків,

від 4-6 р. – 65% тваринних білків.

від 7 і старші – 50% тваринних білків.

postheadericon

Організація харчування дітей вдома.

    Організація харчування дітей у дитячому садку повинна поєднуватися з правильним харчуванням дитини в сім’ї (вдома). Батькам дітей потрібно прагнути до того, щоб харчування поза дитячим садочком доповнювало раціон, одержаний у дошкільному закладі. У нашому саду є в наявності меню для того, щоб батьки мали повну інформацію які страви та продукти отримала їх дитина протягом дня у дитячому садку.

     На вечерю в домашньому раціоні рекомендуються продукти, які дитина не отримала в дитячому саду. В нашому дошкільному закладі ми проводимо з батьками вихованців бесіди, намагаємося переконати батьків у тому, щоб вранці, до відправлення своєї дитини в дитячий сад, його не годували тому що це порушує режим харчування дошкільника, призводить до зниження його апетиту, в такому випадку дитина погано снідає в групі. Однак, якщо дитину доводиться приводити в дитячий сад рано то йому можна вдома дати сік або які-небудь фрукти. Такі рекомендації ми даємо всім батькам наших дітей.

     Велика увага приділяється питанням адаптації дітей у дитячому садку. При цьому звертаємо особливу увагу на харчування дитини в період адаптації в дитячому садку. Перехід дитини від домашнього виховання до виховання в дитячому колективі майже завжди супроводжується певними психологічними труднощами. Чим менша дитина, тим важче вона переносить цей період. Часто в цей час знижується у дітей апетит, порушується сон, іноді спостерігаються невротичні реакції, знижується загальна опірність до захворювань.          Правильна організація харчування в цей час має велике значення і допомагає дитині легше адаптуватися в колективі. Перед приходом в дитячий садок батькам рекомендується наблизити режим харчування і склад раціону до умов дитячого колективу, привчити його до тих страв, які найчастіше дають в дитячому саду, особливо якщо вдома він їх не отримував.

Якщо дитина не вміє або не хоче, їсти самостійно, перший час вихователі його годують. Якщо дитина відмовляється від їжі, ні в якому разі не можна годувати його насильно. Це ще більше посилить негативне ставлення до колективу, до саду.

     Шановні батьки, сподіваємося, що наші рекомендації, особливо з питань харчування допоможуть вашим дітям швидко адаптуватися до дитячого садка. Правильно організоване і збалансоване харчування дитини у дитячому садку і вдома дуже важливо для здоров’я кожного дошкільника. А збереження здоров’я дітей є основним завданням всього навчально- виховного процесу в дошкільному закладі.  

 

postheadericon Як поводитися з гіперактивною дитиною?

Найоптимальніший варіант – коли батьки беззастережно приймають свого малюка, беззавітно люблять його, але проявляють при цьому, скажімо так, ласкаву строгість.

1. Змиріться з недоліками своєї дитини. Батьки повинні прийняти той факт, що їх дитина завжди активна та енергійна і, можливо, буде такою завжди.

2. Дозвольте зайвіій енергії дитини мати вихід. Гіперактивній дитині необхідні щоденні фізичні вправи, бажано на свіжому повітрі – тривалі прогулянки, біг. На випадок поганої погоди вдома необхідно мати спеціальне приміщення, де дитина могла б розвиватися без обмежень, або спортивний куточок.

3. Встановіть розпорядок дня і стежте, щоб дитина йому слідувала, щоб привчити її до дисципліни.

Читати далі »

postheadericon

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки