Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘МедіаТОР’

postheadericon 11 квітня відбулось 3 засідання клубу “МЕДІАтор”

Керівником клубу є Степаненко Світлана Володимирівна.

Тема: «Періодичні видання. Подорож до країни «Періодики»

Цікавинки з засідання.

  • Після створення Іваном Федоровим “Часослова”у друкаря і його напарника почались проблеми, і вони змушені були втекти із Московії. І оселились в Україні, де видали «Псалтир» і «Азбуку».
  • Інформація про українців на сторінках газет уперше з’явилася 1636 на шпальтах франц. “La Gazette” (№ 81, 86, 88, 101 та ін.). Газета писала про укр. козаків, які брали участь у Тридцятилітній війні 1618–48 (див. Вестфальський мир 1648). Зокрема, 12 лип. 1636 було опубліковано повідомлення про 4-тис. відділ козаків, що під прапором імп. “Священної Римської імперії германської нації” Фердинанда II Габсбурга діяв у Люксембурзі проти військ франц. генерала де Суассона. Газета іронізувала над власним військом: “Козаки напали на французів з таким жахливим галасом, що наші люди [французи], не звиклі до такого галасу, кинулися тікати…”.

вивчають правила гігієни читання та готуються до батлу

відвідувачі знайомляться з дитячою періодикою

postheadericon Засідання клубу “МедіаТОР”

Дуже ціваво поринати в світ інформації. Саме з такої теми працювало 2 ге засідання клубу  “Медіа Технологий Особистого Розвитку”, коротко “МедіаТОР”. ( Назву придумали самі педагоги, які відвідували перше засідання клубу з вивчення медіа)cimg9179 cimg9183

Відвідувачі працювали за таким планом:

1.Класифікація видів інформації.

2. Спільна інформація та її властивості.

3. Текст та інші носії інформації в мас – медіа.

4. Істина, правда, брехня як різновиди інформації.

5. Неправдива інформація та критерії її розпізнавання.

6.Інформаційні процеси в Україні.

Спробувавши вияснити, який вплив на дітей дошкільного віку має інформаційний простір з точки зору сучасних батьків і наскільки батьки використовують інформаційні технології для виховання і навчання своїх дітей було проведено анкетування, серед батьків дітей старшого дошкільного віку.

Аналіз анкети

“Вплив інформаційного простору на розвиток дитини

дошкільного віку “

 У анкетуванні взяло участь 33 сім`ї.   Анкета складалася з 10 питань, у яких батьки повинні були зазначити, які джерела інформації оточують дитину і які з них вони використовують для виховання та розвитку своїх дітей.

При відповіді на перше питання,- „З яких джерел дитина дошкільного віку може отримувати інформацію”, 33( тоб – то  всі) опитані вважають, що дитина може отримати інформацію від вихователів у дитячому садку, 31опитаний  відповів – від батьків, родичів. Менш популярними джерелами інформації батьки назвали книги, газети(11), телебачення (17) та Інтернет (19). Найбільшу кількість інформації дитина, на думку опитаних, отримує від вихователів (29) і  батьків, родичів  (18).  Найбільш  „непотрібним”  джерелом інформації, з точки зору батьків, є телебачення (2), Інтернет(3), книги, газети (2).

Хоча вважають, що найбільш корисну інформацію діти отримують саме з телебачення (20), Інтернету (16), вихователі та книги, газети набрали по 2 відповіді, а батьки та родичи опинилися на останньому місті ( 1відповідь )

На питання про негативний вплив телебачення і Інтернету, 100% батьків відповіли, що дані джерела інформації негативно впливають на людей, відповідь „іноді” дали -25 опитаних, а відповіді «так»- 8 опитаних. Більшість батьків(23) систематично дивляться з дитиною телевізор, 6 опитаних – дивляться телевізор лише іноді. За результатами анкетування  з’ясувалось, що в середньому батьки дивляться з дітьми телевізор від однієї до трьох годин на день. При цьому вони дивляться такі передачі, як «Танцюють всі», «Голос. Діти»,  «Орел та Решка», та інші шоу програми, мультфільми:  «Принцеса Софія», «Флипер та Лопака», «Аліса в країні чудес», «Лунтик», «Барбоскіни», «Смішарики», «Фіксики», «Ніндзя – черепашки»,  «Уроки тітоньки Сови», «ТВ Абетка», та інші сучасні і вітчизняні мультфільми, канали :« Піксель», «Плюс плюс», пізнавальні програми (природа, тварини), новини.

Також дані антетуваннями визначили, чи користуються самі батьки різними джерелами інформації, зокрема, Інтернетом, для виховання та розвитку своїх дітей. З’ясувалось, що велика частина батьків (28)  використовує Інтернет в якості джерела інформації для розвитку дитини, а тих, хто  не використовує (4). Батьки користуються  такими сайтами, як «Ю тюб», «doshkilnyatko» на іншими в пошуковику Google з причини швидкого пошуку потрібної інформації для розвязання завдань, підготовки дитини до школи та ін. При цьому 27 опитаних батьків вважають, що Інтернет може бути корисним дітям, лише 5 дали відповідь – «ні».

Також у анкеті було розміщено питання „З якого віку дітям необхідний мобільний телефон?”, щоб з’ясувати думку батьків стосовно необхідності даного пристрою сучасній дитини. При відповіді на це питання батьки вказали вік 6 – 10 років (з моменту навчання дитини в школі, для зв’язку з дитиною, контролю, а не як іграшка).

Таким чином, результати проведеного анкетування яскраво продемонстрували нам, що сучасні батьки, так само, як і діти, занурені у світ інформаційного простору. Вони самі та разом із дітьми використовують різні засоби масової інформації для різних цілей: розваги, як джерело інформації для себе та для виховання й розвитку своїх дітей. Крім того, дані анкети дають можливість стверджувати, що Інтернет, як засіб отримання інформації, стає все більш популярним, хоча й містить в собі інколи негативний вплив. Проте, не зважаючи на це, батьки все ж таки вважають себе та вихователів дошкільних навчальних закладів найважливішим джерелом інформації для маленької дитини.

 

 

postheadericon Консультація учителя – дефектолога Степаненко С. В.

 

Розвиваємо у дитини вміння бачити.

Наші діти дуже цікаві та допитливі. Все, що трапляється на їхньому шляху , вони намагаються обстежити та роздивитися. Але  Ви може помічали, що ваша дитина не відповідає на увагу, на посмішки інших людей. Це відбувається через те, що дитина погано бачить їх. Не соромтеся взяти дитину за руку і підвести ближче до людини, запропонувати подивитися, «Яка гарна тьотя». Деяким дорослим доведеться пояснити , що дитина дуже погано бачить здалеку. Але ніколи не потрібно показувати дитині свої нерадісні відчуття. Краще спробуйте змалювати, як змінюється присмеркове небо, як випливає серпастий місяць, дайте доторкнутися дитині до пухнастих «котиків», які відкриваються навесні, запропонуйте понюхати троянди.

І цілком можливо, що, починаючи сприймати  навколишній світ так, як його сприймає ваша дитина, ви зрозумієте, як загострилося ваше власне світовідчуття, а ваші оцінки того, що відбувається навкруги, стали проникливішими.

І кілька слів про окуляри. Саме окуляри й оптичні лінзи є тими оптичними засобами, які збільшують зорові можливості у дітей з короткозорістю, далекозорістю, астигматизмом. Одночасно вони є і лікувальним засобом.

Часом окуляри створюють деякі незручності. Однак вони не такі значні, щоб відмовлятися від корекції зору і лікувальної дії окулярів.

Поясніть дитині, що окуляри корисні для її зору і діяльності, скажіть, що окуляри їй пасують, вони допомагають їй краще бачити, вчитися, а тому не потрібно соромитися їх носити.

Ви може чули,  що переважна більшість дітей приходять до школи з нормальним зором. Однак може статися так, що зір у дитини до початку . навчання в школі розвивався нормально, а в школі з’явилися проблеми.  Лікарі причину цьому вбачають у погіршенні здоров’я школяра, завеликих навантаженнях,зростанні числа стресових ситуацій в школі, незбалансованому харчуванні.

Питання зорової працездатності дитини мають бути предметом постійної уваги батьків. Спробуйте врегулювати зорове навантаження дитини – можливо, потрібно відмовитися від якихось додаткових занять, обмежити «спілкування» з комп’ютером.

Попередити і зняти втому очей допоможуть нормальний психологічний клімат у сім`ї, відсутність стресових ситуацій, емоційна підтримка, заняття фізкультурою і спортом, вправи для очей.

Якщо ви помітили ознаки втомлюваності у своєї дитини, потрібно:

-Звернутися до окуліста для обстеження очей і зору і  виконувати всі його рекомендації;

-Обстежити дитину у педіатра та невропатолога, щоб виключити додаткові фактори втомлюваності;

-Забезпечити дитині зручне робоче місце і правильне освітлення, стежити, щоб вона прямо сиділа за столом;

-Упорядкувати режим зорової роботи: 35-45хв. -15 хв. відпочинку( але не телевізор та комп’ютер)

Візьміть до уваги:

  1. Переконайте дитину в тому, що окуляри надають обличчю значущості і навіть прикрашають його.
  2. Не чекайте швидких результатів. Нехай з дитиною робить уроки той, у кого це краще виходить. Хваліть малюка. Знайдіть форми винагороди за заняття.
  3. Дивіться на віддалені об’єкти та називайте їх.
  4. У школі дитина повинна сидіти так, щоб бачити написане на дошці без напруження .
  5. Вчіть дітей часто кліпати. Не горбитися. Не дивитися надто уважно, частіше проводити очі з ближнього об’єкта на дальній і навпаки.
  6. Дитину треба вчити правильно читати, писати, дивитися кінофільми. Цим ви не тільки збережете зір своїх дітей, а й уникнете багатьох проблем, пов’язаних із його погіршенням.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки