Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Безпека в Інтернеті’

postheadericon Безпека дітей в Інтернеті: відомості для батьків

Визначення правил безпечного користування Інтернетом

Нижче наведено поради місцевих і державних правоохоронних органів із безпеки користувачів в Інтернеті. Оскільки дорослі самостійно вирішують, який рівень конфіденційності потрібно забезпечити дітям, цей список рекомендацій містить орієнтовні правила користування комп’ютером.

 • Відстежуйте використання Інтернету. Розмістіть комп’ютер у приміщенні, де часто бувають люди (наприклад, у вітальні).
 • Попросіть дітей ніколи не надавати особисті відомості, як-от ім’я, місцезнаходження, зображення, паролі, номери телефонів тощо.
 • Використовуйте програмне забезпечення для батьківського контролю.
 • Дозволяйте дітям переписуватися та спілкуватися лише з тими людьми, яких ви знаєте.
 • Розмовляйте з дітьми про незручні або неприємні ситуації в Інтернеті.
 • Розкажіть дітям, що не слід відповідати на неочікувані або небажані повідомлення електронної пошти.
 • Пам’ятайте про те, що практично нічого в Інтернеті не є повністю приватним.

postheadericon Безпека в Інтернеті

 

Сучасне життя неможливе без Інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації. Переваги використання Інтернету очевидні. Як будь-яка складна інфраструктура, Інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати спокою, але й істотних грошових коштів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні» сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе й своїх менш «просунутих» близьких і друзів.

Джерела небезпеки

Комп’ютерні віруси і троянські програми

Трояни і віруси можуть бути приховані в безкоштовних, доступних для скачування з Інтернету програмах або на піратських дисках.

Як це працює: ви запускаєте програму, і вона, використовуючи відому зловмисникові вразливість вашої операційної системи або іншої програми, захоплює контроль над комп’ютером. З цього моменту вірус чи троян безперешкодно володіє комп’ютером, доставляючи масу неприємностей виконуючи неочікувані для вас дії. Трояни при цьому щедро діляться вашою персональною та фінансовою інформацією зі своїм господарем, відправляючи її по інтернету.

Мережеві атаки

Мережева атака на ваш комп’ютер – це спроба знайти вразливі місця в його операційній системі й програмах, які можуть бути використані зловмисником для різних цілей, наприклад:

 • виведення вашого комп’ютера з ладу;
 • відключення його від інтернету (у випадку, якщо комп’ютер є сервером, що надає якийсь корисний інтернет-сервіс клієнтам, це може спричинити за собою репутаційні й фінансові втрати, якщо він не зможе надавати ці послуги)
 • запуск на вашому комп’ютері шкідливої програми;
 • крадіжка ваших даних;
 • блокування ваших даних з метою здирництва;
 • додавання вашого комп’ютера під шкідливий бот-нет.

І це далеко не повний перелік цілей зловмисників.

Як це працює: з комп’ютера зловмисника, чи зараженого спеціальним вірусом комп’ютера ще однієї жертви через інтернет або іншу мережу, проводиться спроба підключення до комп’ютера жертви за допомогою знайденої вразливості. Метою мережевої атаки може бути й сам пошук такої вразливості. Читати далі »

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки