Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Логопед’

postheadericon

pic_70

postheadericon «ДОПОМОЖИ МЕНІ ЦЕ ЗРОБИТИ САМОМУ»

«Допоможи мені це зробити самому» — це гасло методики Марії Монтессорі. Саме її ідеї дали поштовх для розвитку сенсорного виховання дітей. Кожна дитина — це унікальна, неповторна особистість. І в кожній дитині від природи закладена внутрішня потреба пізнавати навколишній світ. А дорослому потрібно лише своєчасно забезпечити необхідні умови, що означає:

 • створити розвивальне середовище, надавши об’єкти для вивчення;
 • не заважати дитині самостійно набувати знання, допомагаючи лише за необхідності, або якщо дитина сама про це Вас попросить.img-0e21bd3f5475101d08778b28bd898c96-v
 • img-2b42dbdc3df28634b218ea8c424b7003-v
 • img-9ceea43d16a9ea8f1b8267bb7a21b835-v
 • img-bf5b6c9b6fd9de083d3478a5ef2f6b64-v img-e209c5b609fb827f12ac44002a84922f-v img-f044eeb7849c92a2a0d308694074f2be-v

Читати далі »

postheadericon Навчаємо граючись

З кожним роком все частіше можна спостерігати паралельно із затримкою мовленнєвого розвитку у дітей також і різні рухові відхилення. Насамперед це стосується артикуляційної моторики в сукупності з загальною руховою незграбністю, порушенням тонких рухів пальців рук – відразу ж спостерігається їх уповільнена, а часто і хаотична, незлагоджена робота.

Значні труднощі виникають у малят при відображенні певного положення пальців за запропонованим зразком, а потрібний результат не завжди досягається навіть при численних повтореннях. Малюки ледь справляються з одночасними рухами пальців правої і лівої руки. Недосконалість пальчикової моторики спостерігається і під час образотворчої діяльності: виникають значні складнощі у використанні олівця, пензлика, ножиців, дитина не може розім’яти пластилін, скачати з нього кульку, ковбаску, зліпити потрібну фігуру. Моторна незграбність пальців створює певні незручності й труднощі також у щоденному побуті, коли доводитися защібати ґудзики, шнурувати черевики, вправлятися з ложкою, виделкою, ножем.

Найбільш результативними у розвитку пальчикової моторики є:

пальчикова гімнастика;

вправи з використанням дрібних предметів (ґудзиків, камінчиків, намистин, мозаїки тощо);

письмові вправи у спеціальних зошитах (формують графічні навички).

Різноманітні ігрові вправи слід проводити протягом дня:

під час ранкової зарядки;

на прогулянці;

під час інших режимних моментів.

Використовуйте будь-який зручний момент, підключайте творчу уяву для формування стійкого інтересу до такого виду діяльності.

Пропонуючи малюку ігровий матеріал, потрібно дотримуватися принципу «від простого до складного». Нові вправи повинні розучуватися послідовно, поетапно, з оптимальним навантаженням і часто повторюватися. Подібні завдання не тільки викликають у дітей цікавість, вони здатні підвищити психічний тонус, поліпшити працездатність.

Ігрові вправи для формування тонких рухів пальців рук

«Кільце для мами» (великим і вказівним пальцем однієї руки зробити коло, решта – підняті вгору), «Окуляри для бабусі» (та ж дія двома руками), «Вчимо братика ходити» (великі і вказівні пальці круговими рухами у формі «вісімки» по черзі торкаються один до одного).

Читати далі »

postheadericon Міський семінар дефектологів та логопедів

08.02.2018 року на базі закладу відбулося засідання семінару дефектологів та логопедів міста «Формування мовленнєвих компетенцій старших дошкільників засобами нетрадиційних технологій». Під час зустрічі були висвітлені основні аспекти логопедичної роботи з дітьми з порушеннями зору і мовлення. Учасники мали можливість ознайомитися з нетрадиційними формами корекційного впливу на мовлення дошкільників з сенсорними порушеннями. Трещун Наталія Тимофіївна, керівник методоб’єднання,  познайомила присутніх з  візуально-координаторним тренажом В.Ф.Базарного, напрямками роботи «Школи Барбари Ерроусміт». Використанні елементів кріотерапії в логопедичній роботі представила вчитель-логопед Тараненко В.М. під час роботи з дітьми.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

postheadericon Логопедичні ігри дорогою до садочка і додому

baaeaa2d4cb0c4be02ebee8ca3baa9a5Сучасні умови життя, на жаль, не дозволяють батькам приділяти досить часу своїм дітям. Заробляння грошей, створення стабільності в сім’ї є пріоритетним завданням дорослого населення нашої країни. Швидкий темп життя, брак вільного часу віддаляють батьків від дітей. Звичайно, було б просто чудово, якби мами і тата більше спілкувалися з дітьми, частіше б грали в спільні ігри. Дуже цінний досвід сімей, де незважаючи ні на що збереглися традиції спільних вечерь, настільних ігор, перегляду та обговорення телепередач і дитячих фільмів. А що ж робити, якщо дійсно немає достатньо часу для спілкування з дитиною, і вже тим більше для спільних ігор?

Враховуючи той момент, що спілкування батьків з дітьми відбувається переважно по дорозі у дитячий садок і ввечері додому, пропоную вам кілька варіантів ігор, які не вимагають спеціальних педагогічних знань і допоможуть вам провести кілька дивовижних хвилин поруч з вашим малюком. Прогулянка – ідеальний час для спілкування з донечкою чи синочком. Ніхто не відволікає маму від дитини розмовами, не треба бігти на кухню, до пральної машини, телефону. Найближчі півгодини-годину ви нікуди не поспішаєте. Пограйте з малюком, згадайте своє дитинство, свої улюблені ігри. Спілкування – запорука розуміння. А адже так важливо навчитися розуміти один одного!

Найкраще розвивати мовні навички у вільному спілкуванні з дитиною, у творчих іграх. Діти, захоплені задумом гри, не помічають того, що вони вчаться, хоча їм доводиться долати труднощі при вирішенні завдань, поставлених у ігровій формі.

Більшість ігор на вулиці не вимагають спеціального обладнання і підготовки, однак розвивають моторику, слухову і зорову увагу, мислення, словниковий запас і зв’язне мовлення.

«Вивчаємо травичку і квіти»

Спільно з дитиною роздивляйтесь зростаючу травичку, відзначайте, що вона зелена, маленька. Знаходьте перші весняні квіти, називайте їх. Не вимагайте запам’ятовування назв рослин! Якщо ви самі будете вживати ці найменування в мовленні, дитина спочатку почне співвідносити словесне позначення з конкретною квіткою, а потім самостійно назве її.

Розгляньте квітку. Покажіть стебельце, листочки, пелюстки. Понюхайте квіточку.

Зверніть увагу дитини на квіти, що ростуть в квартирі, на дачі. Дозвольте їй полити, обприскати рослини.

У розмові з малюком використовуйте не тільки пряме запитання «Що це?» частіше задавайте непрямі запитання: «Чим ми будемо поливати рослини?», «У що ми поставимо квіти?» …..

Якщо дитина відповіла неправильно, підкажіть правильний варіант: «Ми будемо поливати рослини водою», «Ми поставимо квіти у вазу». Закінчення іменників і прикметників можна вимовляти чітко, перебільшено, щоб дитині було легше засвоювати граматичні категорії.

Спільно з дитиною роздивляйтесь які дерева ростуть навколо, згадуйте їх назви.

Розгляньте стовбур дерева, гілки, листя, коріння.

Розкажіть, якими вони бувають: високими, низькими, маленьким, товстими, кривими…

Візьміть листочок, розгляньте його, подуйте на нього, поспостерігайте, як він падає, кружляє.

Порахуйте дерева, що ростуть по дорозі, чітко промовляючи закінчення іменників.

Згадайте, якими вони бувають навесні, влітку, восени, взимку.

 

«Спостерігаємо за транспортом»

Порахуйте, скільки автомобілів, автобусів, тролейбусів зустрілося вам по дорозі.

Розкажіть, якими вони бувають?

Як їх можна назвати одним словом? (транспорт)

Згадайте скільки дверей, коліс у автобуса.

Який вид транспорту ви ще знаєте? (водний – човник, пароплав.., повітряний – літак…, наземний – машина, велосипед….)

 

«А будинки бувають різні…»

Розгляньте будинки навколо вас. Які вони бувають?

Дерев’яні, цегляні, одноповерхові, п’ятиповерхові…, високі, низькі, красиві і ….

Згадайте, на якому поверсі ви живете?

Скільки поверхів над вами, під вами?

Порахуйте скільки вікон на вашому поверсі, в будинку?

 

«Вивчаємо все живе…»

Розкажіть, скільки дорослих, дітей, тварин вам зустрілося по дорозі. Опишіть їх.

Вони веселі, сумні, старі, молоді, худенькі, великі…

Придумайте загадку про них.

Частіше задавайте питання:

«Хто це? Маленький, пухнастий, з вусами і нявкає….».

 

«Що буває…»

Почніть гру словами: «М’яким може бути хліб, а ще подушка, а ще м’яким може бути…» і почекайте, поки дитина придумає свій варіант.

Або так:

 • Що буває круглим?
 • Що буває гострим?
 • Що буває рідким?
 • Що буває довгим?
 • Що буває пухнастим?
 • Що буває твердим?
 • Що буває квадратним?
 • Що буває ароматним?

«Хто ким був чи що, чим було?»

Ким або чим раніше було курча (яйцем), кінь (лошам), жаба (пуголовком), метелик (гусеницею), черевики (шкірою), сорочка (тканиною), риба (ікринкою), шафа (дошкою), хліб (борошном), велосипед (залізом), светр (шерстю) і т. д.?

 

«Закінчи речення»

 • Маринка не пішла сьогодні в школу, тому що… (захворіла).
 • Я не хочу спати, тому що… (ще рано).
 • Ми поїдемо завтра в ліс, якщо… (буде хороша погода).
 • Мама пішла в магазин, щоб… (купити продукти).
 • Кішка залізла на дерево, щоб… (врятуватися то собаки).

Читати далі »

postheadericon Гра зі звуком ” Р”

postheadericon Поради логопеда “Пальчикова гімнастика”.

postheadericon Артикуляційна гімнастика

postheadericon Поради батькам майбутніх першокласників

Якщо усне мовлення дитина опанувала ще перед школою, то писемним їй ще належить оволодіти.Чим краще буде розвинене усне мовлення, тим легше буде опанувати читання й письмо.

У багатьох, дітей часто спостерігається нерізко виражене відставання у мовленнєвому розвитку, яке в дошкільному віці зазвичай не привертає до себе особливої уваги батьків, проте в подальшому може перешкоджати якісному навчанню і призвести до появи специфічних помилок, зокрема на уроках української мови.

Дуже важливо виявити навіть найнезначніші відхилення мовленнєвого розвитку та виправити їх до початку навчання дитини грамоти.

Батькам слід знати, що при нормальному мовленнєвому розвитку всі недоліки у вимові звуків дошкільником повинні зникнути не пізніше п´ятирічного віку.

Однією з необхідних умов опанування грамоти є чітке розрізнення дитиною всіх звуків мови на слух. Запис будь-якого слова передбачає уміння визначити кожен звук та склад слова по черзі і позначити їх відповідними буквами. Якщо ж деякі звуки здаються малюкові однаковими, то йому важко буде вибирати під час письма букви, відповідні цим звукам. Наприклад, у разі нерозрізнення на слух пари звуків [б]-[п] дитина не знатиме, яка перша буква — Б або П — має бути написана в словах «булка», «буряк».

Для перевірки слухової диференціації звуків доберіть картинки, на яких зображене розрізняється лише одним приголосним звуком, який слід перевірити. Дитина може розрізнити слова (наприклад, «білка» і «пилка»,«коза» і «коса», «ніч» і «піч») лише за умови сформованості фонематичного сприймання, чіткої диференціації звуків.

Зверніть увагу, що за нормального мовленнєвого розвитку розрізнення всіх звуків на слух, а отже, і правильний вибір за змістом картинок, доступний дітям з дворічного віку. Крім того, важливо знати, що нерозрізнення дитиною деяких звуків на слух є основною причиною їх заміни в усному мовленні, а надалі — й на письмі. Пропоную деякі ігри, що стануть вам у пригоді.

 ►► Вправа «Впіймай звук» Читати далі »

postheadericon Звуковимова та цікава гра.

Збагачуємо словник, формуємо правильну звуковимову засобами цікавої гри.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки