Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

Архіви рубрики ‘Вокальний “Веселі бджілки”’

postheadericon

 Батьки – перші вчителі музичного мистецтва для своїх дітей
Музичний керівник: Олійник Зінаїда Сергіївна

 

Один з компонентів музичного слуху – вміння чисто, без фальші співати! Багато факторів залежить від того, чи співуча мама у дитини! Річ у тому, що слух розвивається одночасно з голосом! Якщо мама не співає разом з дитиною, то вона не навчиться цьому самостійно! Наспівуючи з матусею простеньку пісеньку, малюк інстинктивно прислуховується до маминого голосу: а чи співаю я так, як мамочка? Спочатку дитина інтонує, попадає в дві ноти, потім в три і т.д. В такі моменти дитина запам’ятовує, як працює голосовий апарат, як вірно дихати. Інколи дитина не співає, тому що не розуміє як потрібно брати дихання. Спів, для дитини, важка праця! Саме тому, важливо співати разом з вашою дитиною, адже під СD – програвач правильно володіти своїм голосовим апаратом не навчишся! Для  спільного музикування потрібно правильно підбирати пісні, характерні віковим особливостям дитини. Так, трьохрічному малюку «дорослі» пісні не підійдуть, важкуваті для сприйняття та виконання! Для початку слід вибирати коротенькі поспівки, поки дитина не навчиться виконувати їх чисто (наприклад: Скаче жабка по доріжці, витягнувши свої ніжки; Я маленьке слоненя, люблю гратися щодня; Диби – диби – диби – ди)

Не слід забувати про те, що було б просто чудово пританцьовувати чи акомпанувати на справжніх чи саморобних інструментах: кубики, дерев’яні палички, пляшки з сипучими крупами ) Таким чином ритмічні рухи дають відчуття такту. Музикуйте, танцюйте, співайте з вашими дітками, адже саме ви стаєте основним прикладом наслідування для своїх дітей.

 

postheadericon

Звіт про роботу вокального гуртка
Музичний керівник: Олійник З.С.

У 2016 – 2017 н.р. вокальний гурток «Чарівне джерельце» відвідували вихованці середньої  «з» групи «Суничка» у постійному складі –  у кількості 10 осіб.  Заняття проводились у музичній залі,        2 рази на тиждень, за таким графіком:
– понеділок 11:30 – 12:00;
– п’ятниця 12:00 – 12:30.
Робота гуртка здійснювалась за авторською програмою педагога-методиста Т.В. Зеніч. В ній обґрунтовується доцільність навчання вокального мистецтва, як одного з варіантів розвитку творчої обдарованої особистості. Зміст програми визначається Базовим компонентом дошкільної освіти і реалізується відповідно до програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина». Програма сприяє формуванню ціннісно-орієнтованого ставлення до музичного мистецтва, розвитку художньо-творчих здібностей дітей.
Метою гурткової роботи з вокалу є:
– виявлення і розвиток вокальних здібностей дошкільників, формування у них вміння правильно виконувати вокальний твір, розвиток музичного слуху, музичної уяви та пам’яті;
– виховання любові до вокального мистецтва; становлення духовного світу особистості дитини, створення умов для формування внутрішньої потреби суб’єкта у неперервному удосконаленні та в реалізації своїх художньо-мистецьких здібностей і творчих можливостей;
– розвиток вокальних здібностей дітей з урахуванням їх музичних інтересів та можливостей.  Розвивати співочий голос дітей відповідно до їх діапазону; формувати основні співочі вміння.
Для реалізації поставленої мети були визначені такі завдання:
– розвивати музичний слух дітей, чистоту інтонації;
– формувати вміння інтонаційно правильно передавати мелодію, протягувати довгі звуки, чітко вимовляти слова пісні;
– розвивати навички співу: вміння співати разом, не викрикувати окремі слова, вчасно починати спів після музичного вступу, співати природним голосом, легким звуком;
– формувати співочі вміння дітей, розвивати діафрагмальне дихання, вміти передавати веселий характер пісні;
– формувати відчуття ансамблю;
– розвивати у дітей звуковисотний слух;
– розвивати музичну пам’ять і мислення;
– формування навичок співочої установки;
– різнобічний розвиток вокально-хорового слуху;
– розвиток співочого дихання;
– розширення діапазону голосу;
– виховання сили волі, самостійності та активності.
З початку навчального року діти були включені в систематичні заняття вокальної групи і в активну концертну діяльність дошкільного закладу. Структура занять побудована за принципом індукції (від простішого до складнішого), включаючи чергування різних видів діяльності та враховуючи усі психофізіологічні особливості дошкільнят, особливості розвитку їх голосу та слуху. Застосування дихальних, артикуляційних та рефлексійних вправ, дидактичних ігор, розпіванок сприяли не лише розвитку вокально-хорових навичок, а й допомогли попередити перенапруження голосових зв’язок, втому дитини. Вдало підібраний музичний матеріал та застосування  різноманітних наочних та технічних засобів навчання, відповідно до віку дошкільників, мотивувало на активну пізнавальну та творчу діяльність. Протягом року проходило ознайомлення гуртківців з кращими сучасними вокальними  та авторськими, народними музичними творами.                                                                                                 Творчий підхід до планування та організації  роботи з дітьми забезпечив послідовність розвитку спеціальних та загальних вокально-хорових навичок дітей, розвиток вокальних та їх творчих здібностей.
На 2017-2018 н.р. планується продовжити роботу гуртка з дітьми групи «Суничка». Для ефективного розвитку вокальних здібностей дошкільників слід дібрати ефективні прийоми та методи, добір вдалого дидактичного матеріалу, наочності, застосування ТЗН, методів роботи педагогів-новаторів відповідно до вікових особливостей, що сприятимуть підвищенню рівня музичного розвитку дітей, вдосконалення вмінь та навичок набутих протягом 2016 – 2017 н.р., продовжуючи прищеплювати дітям любов до музики, для подальшого розвитку музичних здібностей у дітей.

postheadericon Не обдарованих дітей не буває

oblAWah86cEТалант – видатні вроджені якості, особливі природні здібності. Обдарований – теж, що і талановитий. Здібності – природна обдарованість, талановитість.  Дослідниками психології і педагогіки вже не раз доведено, що чим людина молодше, тим вона універсальніше за своїми можливостями.

Для дитячого віку характерна креативність (прагнення до творчості). Дитина живе своїми образами, коли, щось робить вдома, а зокрема в нашому дитячому садку створені всі умови для розвитку обдарованих дітей. Для нас педагогів головне бачити в кожній дитині творця.
Природа щедро нагородила людину. Вона дала їй все для того, бачити, відчувати, відчувати навколишній світ. Вона дозволила їй чути все різноманіття існуючих навколо звукових фарб. Прислухаючись до власного голосу, голосів птахів і тварин, таємничого шелесту лісу, листя і завивання вітру, люди вчилися розрізняти інтонацію, висоту, тривалість тощо. З необхідності та вміння чути народжувалася музикальність – природою дана людині властивість. Можна нерідко чути: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, у неї зовсім немає музичного слуху. Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей сина чи дочки. Однак все насправді інакше.
Якби походження було визначальним чинником у формуванні здібностей, то тоді діти, покоління за поколінням, успадковували б професії батьків. Але життя набагато цікавіше. Кожен від природи музично здібний. Оточуюче середовище ростить і живить особистість. Якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створені необхідні умови, то це значний ефект у формуванні її музичності.

postheadericon Заспівають діти – заспіває народ

DSCN4916Заняття співом є важливою складовою гармонійного розвитку дошкільника. Виховання слуху і голосу дитини надає позитивний вплив на формування мови, а мова, як відомо, є матеріальною основою мислення. Спів допомагає вирішити деякі проблеми звуковимови. Планомірне вокальне виховання так само чинить сприятливий вплив на фізичне здоров’я дітей, спів не тільки доставляє задоволення співаючого, але також вправляє і розвиває його дихальну систему, яка впливає на стан серцево-судинної системи. Отже, мимоволі займаючись дихальною гімнастикою, дитина зміцнює своє здоров’я.

Дошкільний вік – найбільш сприятливий період для формування і розвитку співочого голосу. У співі успішно формується весь комплекс музичних здібностей, емоційна чуйність на музику, ладове почуття, музично-слухові уявлення, почуття ритму. Спів активізує розумові здібності, розвиває естетичні і моральні уявлення дітей.

Формування співочих навичок – один з найбільш складних і важливих розділів музичного виховання дітей дошкільного віку. Навчаючи малюків вокалу, я враховувала, що голосовий апарат дитини крихкий, ніжний, безперервно зростає відповідно з розвитком всього організму дитини. Тому необхідно не тільки володіти методикою навчання співу, але і берегти голос дитини, мною були підібрані такі методи і прийоми навчання вокальної техніки, які найбільш ефективно сприяли розвитку дитячого голосу. Системна робота дозволяє врахувати фізіологічні та вокальні особливості кожної дитини, тому пріоритетним у роботі вважаю індивідуально-диференційований підхід до здібностей кожної дитини

postheadericon Фестиваль пісні “Мелодія двох сердець”

28 квітня на базі нашого дитячого садочка відбувся кущовий пісенний фестиваль “Мелодія двох сердець”.

В якому взяли участь Дитячі садочки № 5,13, 24, 4. Від нашого дитячого садочка прийняли участь Кіра Балінська і Анжела Крацик із піснею “Дощик” та мама Анжела і дочка Маша Крнацькі з піснею “А ми бажаєм вам добра”. Конкурсантки співали з натхненням, даруючи приємний настрій глядачам.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки