Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Загартування дітей вдома

Дуже багато батьків скаржаться, що їх дитина часто хворіє. Мами з одного лікарняного по догляду за хворим малюком, вийшовши на роботу, через пару днів йдуть відразу на другий лікарняний. Старання вихователів у дитячому садку по загартуванню дітей не завжди справджуються.
А про те, щоб віддати дитину в басейн або в яку-небудь іншу спортивну секцію і мови бути не може. Що ж зробити батькам, щоб дитина була здоровою і міцною. Ми пропонуємо нескладні способи загартовування дітей вдома, які допоможуть зміцнити фізичне та емоційно-психічне здоров’я малюка.
Почати зміцнювати здоров’я дітей ви можете в будь-який момент і в будь-якому віці. Виняток становить важке і вкрай важкий стан здоров’я дитини, коли лікарі борються за його життя. Перш ніж почати гартують процедури, необхідно врахувати наступні фактори: вік дитини; частота захворювань в місяць, на рік; хронічні захворювання; вроджені патології; психологічний настрій дитини; емоційно-психологічна атмосфера в сім’ї, взаємини;взаємини дитини з однолітками; харчування дитини; індивідуальність дитини.
Зверніть більшу увагу на емоційно-психологічні чинники. Часто саме вони є причиною частих захворювань дитини. Під час хвороби діти стають капризні. Але не хвороба цьому сприяє. Хвороба, як правило виникає на грунті внутрішнього емоційного дисбалансу, коли інтереси дитини не відповідають вимогам, які йому пред’являють оточуючі: дорослі, однолітки, педагоги. Цей момент є самим благодатним для розвитку захворювання. Справа в тому, що захисні сили організму при нестабільному емоційному настрої витрачаються на його стабілізацію, а не на протистояння патогенної мікрофлори.
Наведемо один приклад. Не хоче йти дитина в дитячий сад, бо вихователька Марія Іванівна змушує їсти борщ з капустою і пити кип’ячене молоко з пінкою, Маринка обзивається, а Коля Петров відбирає улюблену іграшку і штовхається. Звичайно, можна дати йому здачу, але Марія Петрівна потім все розповідає мамі. А мама цим дуже незадоволена і в покарання не дозволяє дивитися мультфільми. Дискомфорт, викликаний взаєминами, переростає в небажання йти в дитячий сад. Тут же нервові імпульси дають сигнал на розбалансування систем організму: піднімається температура, може дихання і так далі. Це хороший привід, щоб пропустити пару днів в дитячому саду. Як тільки мама приймає рішення залишити дитину вдома, “хворий” буквально через пару годин, а то й менше одужує. Проте, чим складніше конфлікт, тим довший термін триває розбалансування в організмі. Захисні сили дитини спрямовуються на вирішення цієї психологічної проблеми, що дає патогенної мікрофлори час для руйнівних дій. Доказом цьому є те, що діти, які перебувають у хорошому настрої майже не хворіють.
Зрозумівши і прийнявши цей важливий фактор, ви відразу ж можете починати загартовування дітей різними способамивдома.
Основні способи загартовування
Повітряне загартовування. Загартовування цим способом необхідно здійснювати з народження малюка. Під час переодягання, сповивання дитина буде отримувати перші повітряні ванни. Слідкуйте за тим, що б приміщення, де знаходиться дитина, було добре провітрено, без протягів. Температура повітря повинна бути для новонароджених не нижче 22 градусів. Для дітей старшого віку – 18-21 градус. Проводьте з дітьми рухливі ігри, гімнастичні вправи. Підтримуйте позитивний емоційний настрій у дитини. Не допускайте перегрівання та переохолодження. Дуже ефективні повітряні ванни на свіжому повітрі. Проводьте більше часу з дітьми на вулиці. Гуляйте в парковій зоні або на дитячому майданчику. У холодну пору року з грудними дітьми можна гуляти при температурі -10-12 градусів. Одягайте дітей у відповідно до погодних умов та обліком їх рухливості. Чи не закутують дітей, нехай їх руху будуть вільні.
Загартовування водою. Після того, як у малюка почне гоїтися пупкова ранка, можна приступати до водних процедур. А конкретніше до вмивання і купаниям. Вода для водних процедур має бути не нижче 35-36 градусів. Умивайте дитини кілька разів на день, після годування. Підмивайте його під час сповивання. Купайте малюка в холодну пору року 1-2 рази на тиждень, а в теплу пору року щодня. З 3-4 місяців починайте обтирання тканиною, змоченою у воді, поступово переходячи на зниження температури води й обливання. Пам’ятайте всі процедури не повинні викликати в дитини невдоволення. Якщо малюк вередує припиніть процедуру або виключіть те, що сприяє дискомфорту.
Сонячні ванни проводять в спекотне пору року. Найкращий час для сонячних процедур – це з 9 до 11 години ранку. У цей час ультрафіолетові промені не такі активні. Загартовування проводите в затіненому місці під розсіяними сонячними променями. При високій температурі повітря краще уникнути зустрічі з сонячними променями, щоб попередити перегрів і сонячні опіки. Під час сонячних ванн не забувайте про питний режим. Дітям до півтора років сонячні ванни замініть повітряними.
Цей вид загартовування добре поєднується з повітряними ваннами і водними процедурами. Не перетворюйте загартовування дітей в медичну процедуру. Проведіть цей час активно й весело разом з дітьми, поєднуючи загартовування повітрям і сонцем з рухомою грою, а водну процедуру з плескання в надувному басейні чи оббризкування з водного пістолета. Нехай зустріч з сонцем, повітрям і водою будуть для дитини бажаними і приємними. Доброго здоров’я вам і вашим дітям.

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки