Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon «Основи гуманістичної педагогіки В.Сухомлинського»

МЕТА:

 • розширити й уточнити уявлення та знання педагогів щодо основ гуманістичної педагогіки В.О.Сухомлинського;
 • обмін досвідом з вивчення творчості педагога;
 • розвивати комунікативну компетентність, вміння працювати в парах;
 • удосконалювати вміння взаємодіяти у спільній діяльності, дотримуючись правил взаємовідносин;
 • розвивати словесну творчість, уміння фантазувати.
 • Хід засіданняПовідомлення теми, мети. Девіз роботи творчої групи. Запалення свічки Доброти.

  Вправа «Чарівні окуляри»

  Завдання. По черзі одягаючи чарівні окуляри, кожен учасник називає, що гарного побачив у колезі, яка сидить поруч.

  Налаштувалися на роботу, і я пропоную послухати притчу

   

  Вправа-очікування « Замки із секретом»

   Завдання. Перед вами – будинок, який символізує творчість В.Сухомлинського, у ньому безліч вікон і дверей –художніх творів і  різноманітних форм, прийомів і методів роботи з вивчення педагогічної спадщини В.Сухомлинського. Деякі з них відкриті: з ними ми вже познайомилися, а інші закриті. У вас є замочки, напишіть, будь ласка, які таємниці і секрети творчості педагога ви би хотіли для себе відкрити і що ви очікуєте від нашої зустрічі. А потім, на протязі нашої зустрічі, ми будемо знаходити, підбирати ключі до ваших замочків і пізнавати щось нове.

  Сьогодні ми з вами будемо говорити про дружбу. Словник стверджує: «Дружба – це стосунки, відносини, в основі яких лежить взаємна прихильність, довіра, відданість, товариська солідарність, духовна близькість, спільність інтересів». А за думкою Сухомлинського, «дружба – це школа виховання людських почуттів… У дружбі ми віддаємо сили своєї душі іншій людині і від цього самі стаємо кращими».

  Пропоную вам попрацювати в парах і виконати мовленнєву вправу

 •  

  «Закінчи думку» 

   

  «Вихователь –це…»

  Завдання. Обрати із запропонованих предметів один, який символізує вихователя, і розповісти, якими рисами і якостями він володіє.

  Пропоную подивіться, який предмет символізує вихователя у розумінні наших батьків (відео) (отримання ключа).

  Зазвичай на групі працюють два вихователя, які в усьому підтримують і допомагають одне одному. Але трапляється і так, що тільки один вихователь виконує всю роботу за обох. Пропоную подивитися

  дослід «Разом чи поодинці?»

  і підтвердити або спростувати гіпотезу: як легше виконувати дії – однією рукою чи двома, самому чи разом з кимось. Перебіг досліду: потрібно виконати декілька дій однією рукою, а потім двома (зав’язати вузол, розрізати ножицями папір) – отримання ключа.

  Висновок. Важлива риса, необхідна кожній дитині, – це здатність до співробітництва. Тож розвивати її маємо з дитинства, показуючи малятам, що разом будь-яке завдання розв’язується легше, а ще – якісніше, швидше і креативніше. Пропоную познайомитися зі спільно-індивідуальною моделлю взаємодії, де кожний учасник виконує свою роботу індивідуально, а на завершальному етапі все це об’єднується в єдине ціле. Практикувати цю модель можливо на заняттях з художньо-продуктивної діяльності (малювання, ліплення, конструювання).

  «Малювання з секретом в три пари рук»

  Завдання. Потрібен прямокутний аркуш паперу. Учасники обговорюють спільне завдання і домовляються, в якій послідовності будуть малювати. Перший починає малювати вгорі аркуша, а потім закриває свій малюнок, зігнувши аркуш таким чином, щоб залишилась відкритою тільки нижня частина малюнка для продовження. Другий малює в середині і теж закриває свій малюнок, а третій закінчує. Потім відкривається весь малюнок – результат роботи всіх. Теми для завдання – тварина, людина (отримання ключа).

  Далі пропоную вам стати на деякий час письменниками: виконати

  творчу вправу «Продовж оповідання»

  Завдання. Потрібно продовжити оповідання Сухомлинського – написати закінчення-розв’язку твору, а потім порівняти зі справжнім варіантом закінчення («Пісня великого сірого каменя», «Найтрудніша контрольна») – отримання ключа.

  А зараз декілька хвилин відпочинку: заплющте очі і уявіть себе дитиною (музичний супровід).

  Вправа-релаксація

  Друг – це той, хто любить тебе. Це може бути хлопчик, а може бути дівчинка. Або кицька, або песик, або навіть біла-біла мишка. Твоїм другом може бути і дерево. Воно тобі – ані словечка, але ж ти добре знаєш, як воно любить тебе, бо дає тобі яблук або грушок. Струмок може бути другом по-своєму. І вітер може бути твоїм другом по-своєму. Інколи ти не знаєш, хто твої друзі. Вони поруч тебе, але ти проходиш повз них і не помічаєш, що вони люблять тебе кожен по-своєму. І тоді тобі сумно, що в тебе немає друзів. Зупинись тоді, не бігай, не метушись, а походжай поволі й пильнуй, щоб угледити друга, який усміхається до тебе по-своєму.

  Далі пропоную знайти ключик до теоретичних знань і прослухати

  доповідь «Основи гуманістичної педагогіки В.Сухомлинського»

  Тепер пропоную пошукати ключики-відповіді у наших колег, які поділяться своїм досвідом.

  1.Рукавички дружби.

   

  2.Вправа «Два в одному».

  3.Вправа «Впізнай казкового персонажа».

  4.Творча гра «Професор».

  5.Вправи-моделювання «Паперова смужка», «Принцип казкової квітки», «Чарівні лінії».

  6.Гра-моделювання «Один на всіх».

  7.День допомоги птахам (слайди).

  8.Консультація для батьків «Як навчити малюка дружити?»

  Сьогодні ми з вами знайшли багато ключів-відповідей до секретів творчості видатного педагога. Я бажаю вам усім знайти і підібрати свій золотий ключик до дитячих сердець, відкрити їх назустріч доброті, людяності та милосердю. До нових зустрічей!

 

 

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки