Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Харчування дитини під час захворювання

Харчування дитини під час захворювання

Щоб дитина як найшвидше видужала, дуже важливо під час захворювання правильно організувати її харчування. З цього приводу можна проконсультуватися з лікарем чи медичним працівником ДНЗ та дотримуватися наведених нижче рекомендацій.

  • Не примушуйте дитину їсти.

Зазвичай батьки, коли під час хвороби дитина відмовляється їсти, примушують її до цього. Це не правильно, адже під час недуги дитячий організм спрямовує всі сили на боротьбу із захворюванням, а не на перетравлення їжі. Тому батьки мають прислухатися до бажань дитини та обирати для неї той раціон та режим харчування, завдяки якому дитячому організму буде легше впоратися із хворобою.

  • Давайте дитині багато теплого пиття.

На початковій стадії захворювання, що зазвичай супроводжується високою температурою, дитячий організм дуже сильно зневоднюється. Тому дитині потрібно давати багато теплого пиття, зокрема молоко з медом, чай із малиною і лимоном, відвар шипшини тощо.

  • Забезпечте дитину вітаміном С.

Що ліпший імунітет у дитини, то швидше вона одужає . Для підтримання імунітету дитина має регулярно вживати продукти, багаті на вітамін С. Джерелами вітаміну С є свіжі овочі та фрукти. Проте цитрусові дітям слід пропонувати обережно, адже вони можуть спричинити алергію. Найліпше джерело вітаміну С, особливо взимку, – квашена капусти.

  • Годуйте дитину кашами.

Каші багаті на мінерали, залізо , вітаміни групи В і рослині білки. Найбільш цінними за вмістом корисних речовин є вівсяна і гречана каша тому їх слід пропонувати дитині насамперед. Рідкі або напів рідкі каші під час захворювання дитина сприймає легше. Доцільно варити каші на молоці або м’ясному бульйоні.

  • Подавайте дитині молочні продукти за її бажанням.

Якщо дитина любить молоко, слід пропонувати його в різноманітних видах. Найліпше під час захворювання – молоко з медом, а також кисло молочні продукти. Вини швидко засвоюються організмом, що під час хвороби дуже важливо. Утім іноді ослаблений дитячий організм не сприймає молоко. У цьому разі не варто наполягати на його вживанні.

  • Вводьте мясо дитячий раціон поступово

У період загострення хвороби, доки тримається висока температура, діти зазвичай відмовляються від м’яса. Однак, коли пік хвороби минає, можна спробувати знову ввести його в раціон. Усі м’ясні продукти пропонуйте у відварному та протертому вигляді .

  • Зверніться до лікаря.

Якщо в дитини після одужання не підвищився апетит шлунок не сприймає їжу аж до блювання, в жодному разі не вдавайтися до само лікування. Ці прояви можуть бути реакцією шлунково–кишкового тракту на антибіотики або бути спричинені дисбактеріозом абощо.

Тому батькам слід терміново звернутися до лікаря для визначення подальшої стратегії лікування дитини.

«Медична сестра дошкільного закладу»

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки