Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon

Цитрусові в раціоні дошкільників

Вітамін С не виробляється організмом людини, тому має надходити до нього з їжею щодня. Найвідомішим джерелом цього вітаміну є цитрусові. Вони зберігають вітамін С протягом тривалого часу, хоча більшість фруктів втрачають його після одного-двох місяців зберігання. Оскільки сезон цитрусових вже в розпалі, рекомендуємо включити ці фрукти до раціону дошкільників.

Обираємо цитрусові

Памятка для батьків

  • Купуйте лише непошкоджені фрукти. Цитрусові мають бути чистими без видимого бруду чи грунту, а також без сторонньої вологи на поверхні шкірки. Плоди із тріщинами, коричневим плямами, пліснявою, ушкоджені шкідниками, морожені є не придатними для вживання.

 

  • Принюхайтесь до фруктів. Їхній запах має бути приємно солодкуватим. Усі інші запахи свідчить про не правильне зберігання плодів.

 

  • Перевірте аби плоди були пружними. Свіжі стиглі цитрусові швидко повертають форму після надавлювання на них.

 

  • Купуючи цитрусові, звертайте особливу увагу на колір їхньої шкірки. У мандаринів вона має бути однорідного яскраво-помаранчевого кольору, з добре видимими порами, у апельсинів – насиченого помаранчевого кольору, без вм’ятин, у лимона яскраво-жовтого.

 

  • Зверніть увагу на форму мандарина, аби визначити, на скільки він солодкий. Якщо форма кругла – мандарин солодкий, а якщо навпаки, приплюснута – кислий. Окрім того, злегка стисніть шкіру мандарина: якщо він стиглий то з’являються крапельки соку.

 

  • Товщина шкіри на смак апельсинів не впливає. Утім плоди із товстою шкірю сухими, Якщо в апельсина є так званий пупок , то всередині плоду ще один маленький апельсин, а сам фрукт точно буде солодким і соковитим.

 

  • Відрізнити товстошкірий лимон від тонкошкірого легко: товстошкірі мають досить пухку шкірку, а тонкошкірі – гладку.

 

  • Не поспішайте споживати фрукти одразу після придбання, бо зовнішній вигляд може бути оманливим. Із метою збільшення строків їх зберігання плоди «купають» у розчині дифенілу – речовині із групи пестицидів. Саме з цієї причини перед вживанням цитрусові необхідно ошпарити окропом.

«Медична сестра дошкільного закладу»

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки