Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Звіт про роботу гуртка «Калейдоскоп» за 2016- 2017 н. р.

У 2016- 2017 н. р.   гурток «Калейдоскоп»( навчання комп’ютерній грамотності) відвідували діти старшої «З» групи «Сонечко». Список дітей, які відвідували був постійним, у кількості -10 дітей. Заняття проводяться з групою дітей в комп’ютерному класі 2 рази в тиждень (понеділок, п’ятниця).

Гурток працює за «Авторською програмою роботи гуртка комп’ютерної грамотності для дітей середнього та старшого дошкільного віку». Тривалість заняття – 20-25 хв.,та безпосереднє перебування дитини за комп’ютером 7-10 хв.

Зорова гімнастика проводилась двічі протягом розвивального заняття з використанням комп’ютера. Перший раз – в середині заняття( на 7-8 хв.) і другий – після закінчення заняття, безпосередньої роботи за комп’ютером.

Особливе місце в структурі заняття відводилося у вступній частині на :

– вивчення правил поводження в комп’ютерному класі;

– вивчення правил поводження за комп’ютером;

– виконання завдань, спрямованих на формування навичок алгоритмічного мислення;

– розвиток логічного і творчого мислення, розв’язуючи проблемні ситуації.

Кожне заняття мало мету навчального, розвивального та виховую чого характеру. І це дало змогу поєднати процес освоєння комп’ютера з іншими пізнавальними процесами, формувати елементарні знання з інформатики, розвивати мовлення та логічне мислення.

Структура побудови занять передбачає чергування різних видів діяльності. Включення в заняття різних дидактичних ігор, фізкультхвилинок, вправ, вправ для зняття зорової втоми, психологічних етюдів допомогли попередити виникненню напруження та втоми у дітей.

За  другий рік  діти вільно орієнтуються в складових комп’ютера, знають його вплив на сучасність та на особистість, усвідомлюють потребу в додатковій інформації, здійснюють необхідні операції при роботі  в різних програмах застосовуючи в своїй роботі мишу, тайчпад та клавіатуру. Вільно працюють в навчально  – дидактичних іграх з використанням комп’ютера, розвиваючи логічне мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику, орієнтування в просторі, на клавіатурі.

Робота гуртка в 2016- 2017 н. р. стала органічною частиною освітнього процесу, збагачуючи його новими можливостями, допомагаючи встановлювати зв’язки між галузевими знаннями, спонукаючи дітей до творчості, формуючи інтерес до комп’ютерної техніки, сприяє вихованню таких якостей особистості, як наполегливість, самостійність, відповідальність.

Планується продовжити заняття з дітьми групи « Сонечко» і на наступний навчальний рік, так як програма не виконана, а була розбита на дві частини.

Підготувала керівник гуртка – Степаненко С. В.cimg6531

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки