Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Перегрівання та сонячні опіки у дітей влітку: як попередити?

23232Всі ми, дорослі і діти, скучили по теплу і світлу, літнє сонечко приносить багато задоволення і в обмеженій кількості дуже корисне. Влітку ми проводимо дуже багато часу під прямими сонячними променями, забуваючи про небезпеку опіків і теплового удару.

НА ЗАМІТКУ БАТЬКАМ. Влітку при високій температурі і вологості повітря тепловіддача організму ускладнена, це може несприятливо впливати на кровообіг і серцеву діяльність. Діти раннього (до 3-х років) та дошкільного віку мають недосконалі процеси терморегуляції.

Про користь сонця відомо ще з давніх часів. У сонячному спектрі поряд з видимими світловими променями присутні і невидимі інфрачервоні та ультрафіолетові промені.

Інфрачервоні промені здійснюють на організм дитини теплову дію – зігрівають, проникають через шкіру і тканини на глибину до 4 см. Ультрафіолетові промені володіють бактерицидною дією та, на відміну від інфрачервоних, проникають у шкіру на значно меншу глибину. Під дією ультрафіолетових променів в шкірі утворюється вітамін Д.

Однак треба пам’ятати, що сонце не тільки корисне, але може бути шкідливим. Непомірковано інтенсивне сонячне опромінення може непомітно призвести до сильних опіків шкіри, особливо у дітей молодшого віку. Вологе тіло дитини ще більш схильне до сонячних опіків.

Ознаки перегрівання

Найчастіше ознаками перегрівання у дітей є: почервоніння шкіри, підвищується температура тіла, малюк стає млявим або, навпаки, вередливим, багато плаче, може сильніше пульсувати тім’ячко, з’являються нудота, блювота.

Що потрібно робити батькам: перенести дитину в тінь, якщо вона була на сонці, роздягнути малюка, дати дитині пити, вмити прохолодною водою обличчя, кінцівки. При підвищенні температури дати жарознижуючі препарати. Звернутися до лікаря.

Сонячні опіки у дітей

Сонячний опік – це ураження шкіри, обумовлене надмірним впливом складової сонячного світла – ультрафіолетового випромінювання.

Діти можуть отримати сонячні опіки значно швидше від дорослих. Найшвидше сонячні опіки отримують дітки до 3-х років, в першу чергу світлошкірі, зі світлим волоссям, тому їм практично зовсім не рекомендується засмагати на відкритому сонці.

Симптоми сонячних опіків проявляються повільно, приблизно через 6-12 до 24 годин. За цей час шкіра дитини стає сухою, гарячою на дотик, з’являється свербіння, печіння і біль на обпечених ділянках шкіри, можуть з’явитися набряки. Дитина стає млявою або навпаки нервовою, часто плаче. У важких випадках до усіх попередніх проявів сонячного опіку додаються: набрякання шкіри, водянисті пухирі, біль в уражених ділянках шкіри посилюється, з’являється загальна слабкість, головний біль, нудота і блювота. Підвищується температура тіла до 39-40° С.

Першочергові заходи надання допомоги.

Негайно помістіть дитину в затінок або прохолодне приміщення. В обов’язковому порядку зверніться за медичною допомогою до лікаря. Викличте «Швидку медичну допомогу» (за наявності можливості).

До появи медичного працівника («Швидкої допомоги») або у разі незначного сонячного опіку самостійно виконайте низку допоміжних заходів:

змочуйте(збризкуйте) постраждалі ділянки шкіри прохолодною водою (можна зробити вологе обгортання, прохолодну ванну або душ);

давайте дитині багато пити для відновлення втраченої організмом рідини;

використовуйте протиопікові аерозолі, що досить швидко та ефективно допомагають;

якщо на шкірі виникли пухирі, проколювати їх не можна ні в якому разі, краще усього закрити їх сухою, по можливості стерильною, пов’язкою (для цього згодяться підсобні, максимально чисті матеріали – бинт, носова хусточка тощо);

аналогічні дії виконуються і в тому разі, коли пухирі лопнуть.

у разі підвищення температури вище 38,5° С дати жарознижуючі засоби, такі як ібупрофен або парацетамол.

Як захистити дитину від сонячного опіку:

В спеку одягайте дитині легкий одяг світлого тону з натуральних тканин і панамку.

Перш, ніж відправитися на прогулянку, на відкриті ділянки шкіри дитини за півгодини до виходу слід нанести сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 25-30 одиниць.

Якщо дитині немає ще 6 місяців, сонцезахисний крем використовувати не можна, просто не підставляйте малюка під прямі сонячні промені.

Тривалість сонячних ванн слід збільшувати поступово, особливо при надто яскравому сонці.

Сонячні ванни рекомендується приймати до 10 і після 16 годин.

Дітям віком до 3 років перебування на відкритому сонці не рекомендовано, тільки в тіні дерев або під тентом.

Дитина періодично повинна охолоджуватися в тіні — під парасолькою, тентом або під деревами.

У спеку потрібно пропонувати дитині пити рідину в достатній кількості(це не стосується солодких газованих напоїв).

Виконуючи ці неважкі застереження і поради, Ви та ваша дитина зможете повною мірою насолодитись літнім теплом і сонечком.

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки