Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Консультація учителя – дефектолога Степаненко С. В.

 

Розвиваємо у дитини вміння бачити.

Наші діти дуже цікаві та допитливі. Все, що трапляється на їхньому шляху , вони намагаються обстежити та роздивитися. Але  Ви може помічали, що ваша дитина не відповідає на увагу, на посмішки інших людей. Це відбувається через те, що дитина погано бачить їх. Не соромтеся взяти дитину за руку і підвести ближче до людини, запропонувати подивитися, «Яка гарна тьотя». Деяким дорослим доведеться пояснити , що дитина дуже погано бачить здалеку. Але ніколи не потрібно показувати дитині свої нерадісні відчуття. Краще спробуйте змалювати, як змінюється присмеркове небо, як випливає серпастий місяць, дайте доторкнутися дитині до пухнастих «котиків», які відкриваються навесні, запропонуйте понюхати троянди.

І цілком можливо, що, починаючи сприймати  навколишній світ так, як його сприймає ваша дитина, ви зрозумієте, як загострилося ваше власне світовідчуття, а ваші оцінки того, що відбувається навкруги, стали проникливішими.

І кілька слів про окуляри. Саме окуляри й оптичні лінзи є тими оптичними засобами, які збільшують зорові можливості у дітей з короткозорістю, далекозорістю, астигматизмом. Одночасно вони є і лікувальним засобом.

Часом окуляри створюють деякі незручності. Однак вони не такі значні, щоб відмовлятися від корекції зору і лікувальної дії окулярів.

Поясніть дитині, що окуляри корисні для її зору і діяльності, скажіть, що окуляри їй пасують, вони допомагають їй краще бачити, вчитися, а тому не потрібно соромитися їх носити.

Ви може чули,  що переважна більшість дітей приходять до школи з нормальним зором. Однак може статися так, що зір у дитини до початку . навчання в школі розвивався нормально, а в школі з’явилися проблеми.  Лікарі причину цьому вбачають у погіршенні здоров’я школяра, завеликих навантаженнях,зростанні числа стресових ситуацій в школі, незбалансованому харчуванні.

Питання зорової працездатності дитини мають бути предметом постійної уваги батьків. Спробуйте врегулювати зорове навантаження дитини – можливо, потрібно відмовитися від якихось додаткових занять, обмежити «спілкування» з комп’ютером.

Попередити і зняти втому очей допоможуть нормальний психологічний клімат у сім`ї, відсутність стресових ситуацій, емоційна підтримка, заняття фізкультурою і спортом, вправи для очей.

Якщо ви помітили ознаки втомлюваності у своєї дитини, потрібно:

-Звернутися до окуліста для обстеження очей і зору і  виконувати всі його рекомендації;

-Обстежити дитину у педіатра та невропатолога, щоб виключити додаткові фактори втомлюваності;

-Забезпечити дитині зручне робоче місце і правильне освітлення, стежити, щоб вона прямо сиділа за столом;

-Упорядкувати режим зорової роботи: 35-45хв. -15 хв. відпочинку( але не телевізор та комп’ютер)

Візьміть до уваги:

  1. Переконайте дитину в тому, що окуляри надають обличчю значущості і навіть прикрашають його.
  2. Не чекайте швидких результатів. Нехай з дитиною робить уроки той, у кого це краще виходить. Хваліть малюка. Знайдіть форми винагороди за заняття.
  3. Дивіться на віддалені об’єкти та називайте їх.
  4. У школі дитина повинна сидіти так, щоб бачити написане на дошці без напруження .
  5. Вчіть дітей часто кліпати. Не горбитися. Не дивитися надто уважно, частіше проводити очі з ближнього об’єкта на дальній і навпаки.
  6. Дитину треба вчити правильно читати, писати, дивитися кінофільми. Цим ви не тільки збережете зір своїх дітей, а й уникнете багатьох проблем, пов’язаних із його погіршенням.

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки