Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Консультація для батьків

підготувала учитель – дефектолог Степаненко С. В.

Амбліопія

         Амбліопія – (ледаче око) – це різноманітні за походженням форми зниження гостроти зору, причиною яких є переважно функціональні розлади зорового аналізатора. Найчастіше виникає у дитячому віці. Одна з причин – відсутність доступу світла до сітківки – наприклад, при катарактах, більмах рогівки та інш. Це обскураційна амбліопія. Причиною амбліопії може бути різна реакція очей (анізометрія), у результаті чого величина зображень на сітківках обох очей є неоднаковою. Це заважає злиттю зображень в один зоровий образ. Рефлексійна амбліопія виникає внаслідок аномалій рефракції, які не коригуються. Причиною є постійне і тривале проектування на сітківку нечіткого зображення. Є ще дисбінокулярна амбліопія. Вона виникає внаслідок розладів бінокулярного зору. При косоокості одне око фактично перестає брати участь у зоровому акті, й поступово у ньому знижується гострота зору.

Найвідомішим методом лікування амбліопії є так звана пряма оклюзія – виключення з акту зору ока, яке краще бачить. Раз на тиждень контролюють зір обох очей, щоб не сталося тимчасового зниження зору виключеного ока. Застосування цього методу забезпечує швидке підвищення гостроти зору.

Одним із методів лікування амбліопії, який застосовується для маленьких дітей відразу ж після встановлення діагнозу, є пеналізація. При пеналізації жодне око не виключається повністю із зорового акту. З допомогою оптичних скелець зір ока, яке краще бачить, штучно погіршується, а зір слабшого ока підсилюється.

Іншим методом лікування амбліопії є одночасне тренування слабшого ока з допомогою різних зорових навантажень: обведення контурів малюнків, розкладання дрібної мозаїки,сортування різних сортів дрібних круп, бобів, читання дрібного шрифту тощо.cimg8949

Для швидкого лікування амбліопії використовують активні стимуляції: світлову, кольорову, електро – та магнітостимуляції, вправи на подолання труднощів роздільного бачення, розвиток акомодаційної здатності, стимуляцію просторово – частотними стимулами, рефлексотерапію.

Успіх лікування і профілактики косоокості та амбліопії у дитини значною мірою залежить від виконання всіх необхідних заходів: профілактичних оглядів,режиму харчування, відпочинку і занять, обов’язкового носіння окулярів, оклюдора ( пов’язки ) тощо, від уміння батьків, лікарів, педагогів зацікавити дитину, підтримати в неї бажання вилікуватися.

 

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки