Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Як дізнатися про справжні лідерські задатки?

  • Лідер діє не істериками і наказами. Дитина-лідер вміє заманити в гру інших дітей, гарно пояснити правила, не боїться відповідальності, конфліктів. Вона ніби-то нічого особливого й не робить, але чимось виділяється серед інших, притягаючи до себе.
  • Справжній лідер – лідер скрізь. Якщо дитина вдома поводить себе активно, а в дитячому садку воліє відмовчатися, швидше за все, це лише спосіб взаємодії з батьками, а не особистісна риса малюка.
  • Дитина-лідер має особливий стиль мислення, схильний планувати, прораховувати різні варіанти, причому це може проявитися вже починаючи з 3-4 років.
  • Дитина-лідер самостійна, не чекає, коли за неї щось вирішать дорослі, може сама організувати гру, чимось зайняти себе.
  • Як правило, маленькі лідери – прекрасні спостерігачі: інтерес до особливостей поведінки і людських відносин проявляється у них рано. Дитина-лідер здатна переконати однолітків, наприклад, віддати машинки, але не хитрістю, а на основі вигоди для іншого малюка.
  • У дитячому колективі дитина-лідер частенько бере на себе функції «судді», посередника при вирішенні різних конфліктів.

«У нас в садочку всі хлопці сваряться, кому вставати першим, коли ми йдемо на фізкультуру, штовхають один одного, лаються!» – Розповідає мамі чотирирічний малюк. «А ти теж сваришся і лаєшся?» – Цікавиться мама. «Ні, я кажу їм, хто повинен стояти першим і чому!» – Відповідає дитина. «І вони тебе слухаються?» – Дивується мама. «Звичайно, я ж правильно все їм говорю» – відповідає.

Дитина лідер: секрети виховання        

Дитина з раннього дитинства сама приймає рішення, не терпить зауважень і в усьому намагається бути першою? Можливо, у вашій родині підростає маленький лідер … Не варто цього лякатися, коли-небудь ця якість може зіграти синові хорошу службу, а поки мамі і татові варто просто набратися терпіння і навчитися спілкуватися зі своїм особливим малюком.

Вроджені лідерські якості починають проявлятися зазвичай вже з перших років життя: малюк може почати командувати за столом, самостійно розпоряджатися іграшками, організовувати нові ігри, активно залучаючи до участі інших дітей. У школі такі діти також продовжують «тягнути на себе ковдру». При цьому помилково вважати, що вони неодмінно стають відмінниками. Бажання бути першим по успішності часто замінюється прагненням підкорити собі волю однокласників.

 

 

Поради для батьків:

Як реагувати на те, що малюк трьох-чотирьох років краще вас, батьків, знає, чим йому зараз зайнятися? Або як дивитися в очі вихователю, який в десятий раз вичитує за те, що улюблений син або дочка командує в групі на правах керівника? Перша думка – насварити як слід і поставити на місце. Але, на жаль, в даному випадку це може мати зворотний ефект, дитина лідер не відступить від своїх правил, а ось вашим хорошим взаєминам у родині прийде кінець. Тут слід діяти по-іншому.

  • Вчіться лояльності. Дитину-лідера неможливо змусити жити за вашими правилами. Для нього просто необхідний простір фантазії і дій. «Що ж, дозволити дошкільнику командувати всією сім’єю?» – Скажете ви. Зовсім ні, просто варто навчитися сприймати свого малюка як рівного собі. Відчувши, що його поважають і до його думки, принаймні, прислухаються, дитина цілком може піти на багато компромісів. Але вже не як недоук, підвладний волі старших, а як дорослий. Безумовно, подібна модель в сім’ї здається незвичною, але це єдиний спосіб не тільки зберегти порядок в домі, а й свій авторитет як мами і тата – шанована людина буде й шанувати!
  • Частіше говоріть по душах, щоб стати своєму малюкові з задатками лідера не просто союзником, але й близьким другом. Не бійтеся зізнатися у своїх сумнівах або спитати пораду, дитина обов’язково все це оцінить.
  • Якщо ви й самі справжній лідер (таке трапляється часто, адже лідерство зазвичай передається у спадок), зберегти теплі і міцні відносини допоможе поділ обов’язків. Скажімо, за приготування їжі відповідальна мама. Папа стежить за машиною – це його обов’язок . А у малюка може бути обов’язок – виносити сміття або доглядати за собакою. Що все це означає? Мамі ніхто не каже, що їй готувати на вечерю. Папа сам вирішує, які чохли купити в авто. А ось синочкові ніхто не нагадує про прогулянки з псом – це його завдання, його робота, його зона відповідальності.

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки