Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon

Перша долікарська допомога дітям при укусі бджіл, джмелів, ос.

Дитину вкусила оса, що робити

Активність ос найвища на початку весни коли вони прокидаються від зимової сплячки а також в кінці липня, протягом усього серпня і на початку вересня. Саме в цей час найбільше випадків.Оси не збирають нектар з квітів, вони харчуються соком фруктів, ягід, їх приваблює цукор і мед. Дуже часто під час пікніка можна помітити, як оси підлітають до столу з тільки що розрізаним кавуном або динею. Велику кількість комах можна побачити під деревами де  впали яблука або груші.. Бажано уникати місць великого скупчення цих комах, не брати на пікнік солодощів або їсти їх у приміщенні, ховати солодкі фрукти і напої.

Якщо проблема все-таки виникла і дитину вкусила оса, що робити? Перші симптоми, що виникають, коли дитину вкусила оса, це досить сильний біль і прогресуючий набряк. У дітей алергіків можуть виникнути і більш небезпечні ознаки: утруднення дихання, висип на тілі, свербіж, підвищення температури тіла, нудота і навіть блювота. Якщо такі симптоми виникли, необхідно відразу ж звертатися в найближчий медичний пункт чи лікарню. Але відразу після того, як дитину вкусила оса, перша допомога повинна бути надана.

Отже, якщо дитину вкусила оса, що робити батькам. Спочатку потрібно обробити дезінфікуючим засобом місце, де ужалила  комаха. Для цього використовують перекис, зеленку або інші антисептики. Шукати жала не потрібно, так як оси його не залишають. Отрута оси має лужну природу, тому добре нейтралізується кислотою, часточкою лимона або оцтом. Щоб зняти хворобливість, до місця де дитину вкусила оса, прикладають шматочок льоду або грілку з дуже холодною водою.

. Ще можна замазати його маззю з ментолом або лідокаїном. Коли дитину вкусила оса, перша допомога включає прийом антигістамінних ліків, навіть у тих випадках, коли загальної алергічної реакції немає. Використовують супрастин, тавегіл, лоратидин в відповідних віку дозах. Щоб набряк зійшов швидше і не поширювався, можна використовувати протиалергічний крем або мазь.

Дитину вкусила бджола, що робити

Перших бджіл можна побачити вже в середині квітня , коли починають цвісти дерева. Як відомо, вони збирають нектар, тому найбільше їх на квіткових галявинах, поблизу квітучих садів і полів і, звичайно ж, поблизу пасік. Саме в таких місцях найбільш вірогідний укус бджоли у дитини. Симптоми його схожі на ті, що виникають, коли дитину вкусила оса. З’являється біль, шкіра червоніє і швидко розповсюджується опухлість. Є тільки одна невелика різниця, якщо дитину вкусила бджола, вона залишає в рані своє жало. Воно досить помітне, схоже на маленьку чорну ниточку або точку.

Тепер виникає наступне питання, дитину вкусила бджола, що робити. Спочатку потрібно витягнути жало. Зробити це можна за допомогою пінцета або голки, попередньо оброблених спиртом, горілкою, або перекисом. Перед тим, як приступити до процедури, ретельно миють руки і місце укусу з милом. Бджолина отрута сама по собі кисла, тому мило не тільки очищає поверхню шкіри, але і нейтралізує його. Для такої мети можна використовувати і лужний розчин питної соди або солі. Коли жало витягнено, місце, де дитину вкусила бджола, обробляють антисептиком. Але на природі може виникнути і така ситуація, коли антисептиків немає, а дитину вкусила бджола, що робити тоді? Звичайне мило, проста горілка можуть надати дезинфікуючу дію. На місце, де дитину вкусила бджола, кладуть листок подорожника, зеленої петрушки, садового ревеню або шматочок цибулі. Щоб попередити або зняти алергію, як і тоді, коли дитину вкусила оса, дають випити протиалергічний засіб, його у вигляді мазі можна накласти і уражену шкіру. Біль знімають за допомогою холодного марлевого компресу або кубиків льоду.

   Дитину вкусив джміль, що робити

Випадки, коли джміль вкусив дитину, досить рідкісні. Джмелі не надто агресивні комахи і спокійно реагують на людей. Вони можуть збирати мед з квітки, але кусають якщо взяти їх в руки і притиснути. Зустрічаються джмелі найчастіше на полях з конюшиною. Вони влаштовують свої гнізда під землею, тому часто буває, що джміль вкусив дитину, коли він наступив на його гніздо.

Якщо все-таки дитину вкусив джміль, що робити? Як і в тих випадках, коли дитину вкусила оса, жало в рані шукати не варто. Більше того, один джміль може кусати кілька разів поспіль, він менш повороткий, не може полетіти відразу і від «відчаю» жалить свого «кривдника» знову і знову. Симптоми виникають такі ж, як і тоді, коли дитину вкусила бджола. Що робити в цій ситуації? Потрібно негайно продезінфікувати ужалений ділянку на тілі, промити його водою з милом, потім прикласти лід або компрес з холодною водою, лист подорожника, ревеню, можна протерти шкіру цибулею, розчином соди або звичайною кухонної солі. Зняти біль або свербіж непогано допомагає сік з кульбаб. При можливості потрібно дати випити дитині протиалергічну таблетку.

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки