Новинки в освіті

Page1
logo-9-03-185
uoin
moippo

Календар
Архіви

postheadericon Чому називаємо жука сонечком?

Серед усього розмаїття  природи є об’єкти не просто знайомі всім нам, а таку, що неодмінно  викликають позитивні емоції. До таких належить і маленький  червоний жучок із чорними плямками на надкрилах, добре відомий дорослим і дітям. Це – сонечко  семи крапкове. А люди лагідно називають його  просто сонечком.

1504762606460-bozia-korovka

Свою назву жук отримав за яскраво – червоне забарвлення й ранню появу, адже з’являється  навесні разом із світлим та  теплим сонечком.  « А плями ? », – запитаєте ви. Ну то  й що, що має плями?  Нині навіть діти знають, що й на сонці бувають плями!

Жук зовсім невеликий за розміром – 5 – 8 мм. Його тіло  знизу чорне, а зверху – яскраво – червоне. На ньому чітко виділяються сім  чорних цяточок – по три  з кожного боку й одна, найбільша, біля голови. У жука – сонечка, як і у всіх жуків, є три пари лапок, пара крилець і міцні надкрила, щ захищають його від пошкоджень та небезпеки. Ще в нього є очі, рот і вусики – органи чуття.

Спостерігаємо за жуком – сонечком

 

Цікаво, що цей маленький жук не з лякливих. Тож, помітивши його під час погулянки, візьміть до рук та розгляньте разом з дітьми. У першу мить він завмирає , а потім починає повзти по долоні. Підніміть один палець вгору – і жук обов’язково помітить його й поповзе в напрямку неба. На верхівці пальчика він зупиниться, розкриє тверді крила, а відтак тоненькі світлі крильця, що ховалися під ними.

Погляньте на крила жука. Вони гарні, прозорі, перетинчасті, удвічі довші, ніж його тіло.  Тож сонечку доводиться складати їх удвоє, щоб  вмістити під надійним захистом коротких, але твердих і міцних надкрил.

 

Розглядаючи жука – сонечка, запропонуйте  дитині заспівати таку пісеньку:

Сонечку, сонечку !

Полети до неба!

Твої дитинчата там

Гризуть зернята,

А тобі не дають, всім

Малятам роздають!

Відпустіть жука – сонечка. Він здійметься й неспішно полетить. Здається, що так жук демонструє свою незалежність і впевненість: ніхто  його  не зачепить, ніхто не образить!

Чи є в жука вороги?

У світі природи в жука – сонечка немає ворогів. Птахи його не їдять, та й інші тварини не чіпають через яскраве забарвлення. За допомогою поєднання  кольорів жук – сонечко  попереджає всіх навколо: « мене не можна їсти, я – отруйний! ». І це правда. У разі небезпеки жук випускає зі спеціальних залоз, що розташовані на лапках, декілька крапель їдкої жовтої рідини, що викликає сильне подразнення шлунку в тварин  чи птахів, які наважаться  проковтнути жука – сонечка.  Тож і не чіпає його ніхто.

Перш ніж розповісти про це дітям, дізнайтеся їхню думку про те, ому маленький жук має таке яскраве забарвлення.

Чим корисні для природи?

Здавалося б, яку користь можуть принести ці невеличкі жучки? Але насправді і дорослі жуки, і їхні личинки знищують  попелиць – маленьких комах, які пошкоджують рослини, – оскільки живляться їхнім соком. Помітити цих шкідників складно. Їх розмір – 1 – 2 мм, приблизно як вушко голки. Але  скільки шкоди вони завдають саду! Колонія попелиці легко може знищити врожай плодового саду чи спотворити красу клумби з трояндами, якщо їй не зашкодить це зробити хоробрий жук – сонечко. За день  дорослий жук з’їдає декілька сотень цих шкідників, а його  личинка – ще більше, оскільки  рухається швидше,тож  потребує більшої кількості їжі для  розвитку. Сонечко також може  поїдати кліщів та яйця колорадських жуків, за що його люблять фермери.

Без сумніву, усі цінують жука – сонечка за його красу  й добру вдачу. Цей маленький  жук є окрасою природи.  Поглянувши на нього, хочеться усміхнутися і зловити його собі на долоньку.

Чи довго  живуть ці жуки?

Жуки – сонечка живуть недовго – від кількох місяців до року, дуже рідко – до двох років. Молоді особини вирізняються яскравішим забарвленням. Яке з часом тьмяніє, але  все ж залишається досить переконливим попередженням для хижаків ( насамперед павуків і жаб ) , які захочуть  зазіхнути на життя комах.

 

Комментарии закрыты.

Підпишись на оновлення сайта. Отримуй нові статті на пошту:

Календар свят та подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Секс шоп Купить мед. справки